راهنمای خرید محافظ و چندراهی صاعقه

admin دسته‌بندی نشده

با افزایش استفاده از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی درون عمر روزمره، شاق کمبود چندراهی برق علت تغذیه وسیله های جدید و ابتکاری وارد، موضوعی است که تو زندگی همگی انسان ها حداقل چندین جنین ائتلاف افتاده است.

از طرفی دیگر برگ و دستگاه های متنوع با توجه به اینکه توسط تولیدکنندگان متنوع تو کشورهای متفاوتی تولید می شوند، دارای کانکتورها و اتصالات مختلفی هستند و یافتن دگرگونی مفت ملک نگرش عمر شخص استفاده کننده نیز​، بغرنج دیگری است که همه ما چندین بار آن را امتحان کرده ایم.

شاق دیگری که امیدواریم که تا به حال آن را تجربه نکرده باشید، موضوع نوسانات قضیه برق شهری و قطع و وصل شدن این روند است. در صورتی که نوسانات ولتاژ صاعقه از محدوده مجاز بیشتر باشد خواه کمیت و وصل های متواتر اتحاد بیفتد، ممکن است مجبور باشید بخاطر همیشه با دستگاه الکتریکی خواه الکترونیکی مورد استفاده تان خداحافظی کنید.چندراهی و محافظ صاعقه دستگاهی است که می تواند شما را از تمامی این مشکلات رها بطی ء.امکان وحدت چند دستگاه مختلف را در یک محل فراهم می کند.در صورتی که به درستی انتخاب شده باشد هرگز شاق کانکتور نخواهید داشت.با توجه به حیات سیستم محافظتی تو موافق نوسانات ولتاژ خیالتان از بابت محافظت از برگ گران قیمت نظیر تلویزیون، لپ تاپ، تبلت و موبایل اسودگی خواهد بود.

علاوه بر این با توجه به اینکه اینگونه تجهیزات امروزه در زندگی انسانها جلال کثرت یافته اند، تولیدکنندگان مختلفی در صدد تولید تجهیزات خلاق و نوین پیاده شدن آمده اند. فداکار از خلاقیت ها در تولید این دست از برگ عبارتند از:

۱. نقشه کشی قشری زیبا و مناسب محیط های مدرن خواه کلاسیک

۲. نقشه کشی انعطاف پذیر و قابلیت تغییر شکل ظاهری داخل چندراهی

۳. امکان اتصال به شبکه های کامپیوتری بی سیم جهت کنترل و قطع و وصل کردن روانی برقچرا باید از چندراهی و محافظ برق مصرف کنیم ؟

تو نظر بگیرید در محل استعمال از تلویزیون تو خانه، بخاطر استعمال از تجهیزاتی که درون کنار تلویزیون کاربرد می شوند نظیر بلندگو، پخش کننده DVD، گیرنده دیجیتال تلویزیونی، دستگاه های Media Streaming مجبور باشید برای استعمال یکی، دیگری را قطع کنید. یا اینکه یک شب که در خواب ناز بوسیله عادت می برید به دلیل وقوع اتفاق غیر مترقبه ای داخل شبکه برق شهری و تحول اکید ولتاژ برق، تمامی تجهیزات الکترونیکی خانه دچار دشوار شوند. بامداد که از خواب برخواستید، هیچ کدام از تجهیزات منزلتان نظیر تلویزیون، یخچال، مایکروفر، مودم ADSL و… برازنده استعمال نیستند.

محافظ و چندراهی برق می تواند شما را از همه این کابوس ها رهایی دهد.چه کسانی باید از محافظ و چندراهی برق کاربرد کنند؟

شکوه انرژی الکتریکی را زمانی با تمام وجودتان عاطفه می کنید که پیمانه شود. یا زمانی که آشفته و سراسیمه به محل کارتان می رسید و باید در کمینه از چند دقیقه به بانک تان هموار شوید و حساب بانکی تان را تجسس کنید و متوجه می شوید که تمام اتصالات قبل از شما پر شده است و اینک برای تامین صاعقه مورد نیاز لپ تاپ تان دستخوش دشوار شده اید.

چنانچه شما یک انسان تمیز و نیکو هستید و از آشفتگی و به تیمار ریختگی سیم و کابل در منزل خواه محل کارتان بر آشفته می شوید، چنانچه شما همچنین ابد بختک نوسانات برق شهری آزاراتان می دهد و هر لحظه نگران هستید که ممکن است طی شارژ موبایل یا تبلت تان، آن را از دست بدهید.

چنانچه از ابتیاع مبدل های مختلف برای آداپتور لپ تاپ، موبایل یا تبلت خسته شده اید.

اکنون لحظه آن است که دست بوسیله فرمان شوید و این راهنمای خرید را تا سرانجام بخوانید و در پایان برای خانه و محل کارتان محافظ و چندراهی برق مناسب را تهیه کنید.ملاحظات تمهید محافظ و چندراهی صاعقه

علت تهیه محافظ و چندراهی صاعقه ملاحظات مختلفی را باید در نظر بگیرید. درون صورتی که از این ملاحظات بی خبر باشید امکان پذیر است امروز چندراهی تمهید کنید که پاسخگوی تمامی نیازهایتان نباشد. ملاحظاتی که در ادامه به آن اشاره می شود همه آن چیزی است که خلال تدارک محافظ و چندراهی برق میبایست که داخل رویت بگیرید.۱. تعداد اتصالات همزمان در محل استعمال از محافظ و چندراهی برق

اولین موضوعی که میبایست در دیدن داشته باشید تعداد اتصالات همزمان در محل کاربرد از محافظ و چندراهی برق است. بوسیله عنوان شهید من زمانی که پشت میز کارم می نشینم حداکثر به ۶ همراهی همزمان نیز دارم. (لپ تاپ، موبایل، تبلت، مانیتور، قهوه ساز، شارژر هندزفری) این ها تجهیزاتی ست که در شلوغ ترین ساعات مفید آنها را به برق وصل می کنم.

قبل از خرید، چند دقیقه در مورد این موضوع خیال کنید . این کار باعث می شود که هرگز پس از خرید چندراهی آرزو نکنید که ای کاش چندراهی ای با تعداد بیشتر اتصالات خریداری کرده بودید.۲. کشش کابل چندراهی سبب اتصال به پریز واقعی برق

نکته بعد اینده ای که تو تهیه چندراهی صاعقه میبایست که تو نظر داشته باشید این است که نگرش گمارش چندراهی تا ورودی دیواری برق شهری چقدر بور دارد. چندراهی ها با کابل هایی با طول های متفاوت تولید می شوند: ۱.۲ متری، ۲ متری و ۵ متری.

بارها اشخاص مختلفی را دیده ام که بوسیله دنبال بلندتر کردن طول کابل اصلی چندراهی بوده اند. از مطلع ثابت قدم گزینش کنید!۳. مدل جایی که دو شاخه ها یا اداپتور ها برای اتصال حاجت دارند

​آداپتورهای مختلف قطع های متفاوتی دارند، حتما برای شما نیز تا بوسیله حال کثرت موافقت محذوف که نتوانسته اید از آداپتور لپ تاپ و مودم ADSL داخل کنار تیمار استفاده کنید. در صورتی که تمامی دستگاه هایی که به چندراهی متصل می کنید آداپتورهای نسبتا بزرگی دارند، میبایست که از مطلع به فاصله درگاه های چندراهی دقت کنید.

۴. نگرش نصب، سنخ و طراحی چندراهی

پیش از این که چندراهی تمهید کنید محل گمارش آن را برملا کنید. چندراهی ها طراحی متفاوت جهت راندمان در محیط های متفاوت دارند. مثلا فداکار از چندراهی ها باریکه و زیبا جهت استعمال در حجره پذیرائی بناء خواه درون محل کار مدرن شما طراحی شده اند. این در حالی است که فدایی دیگر از ظرافت بی بهره اند و بخاطر کارکرد در کارگاه طراحی شده اند.

در صورتی که دارای فرزند کوچکی هستید، میبایست از چندراهی استفاده کنید که منافذ آن دارای محافظ باشد، تا طفل کنجکاو نتواند اشیا را تو منافذ چندراهی بااطلاع کند.

چندراهی هایی که در پدیدار تجهیزات کامپیوتری نصب می شوند دارای عضو درست نم هستند و نبوغ گمارش تو مشهود های نمونه را دارند.

​​در شکل ارتفاع میزان ای از یک چند شاخه طراحی شده جهت نصب در رک برگ مخابراتی و کامپیوتری را مشاهده می کنید.۵. قابلیت اتصال کابل USB

این روزها تجهیزاتی که از کابل های USB جهت شارژ شدن استفاده می کنند کم نیستند. موبایل، تبلت، پاور بانک، سامان ریش تراش خواه اپی لیدی و… جزو تجهیزاتی هستند که با مصرف از پورت USB شارژ می شوند. در صورتی که چندراهی برقی گزینش کنید که دارای پورت USB باشد می توانید از شر حمل و نقل آداپتور موبایل یا تبلت تان خلاص شوید. از طرفی بسیاری از تجهیزات دارای پورت های استاندارد هستند. مثلا این روزها تمامی تجهیزات اپل نظیر iPhone خواه iPad با استفاده از کانکتور lightening شارژ می شوند. داخل این صورت شما با حمل یک کابل کوچک بین محل کار و منزل می توانید تجهیزات متعددی را شارژ کنید.۶. اتصالات چندراهی برق

چندراهی های صاعقه سبب مصرف در کشورهای مختلف نقشه کشی و تولید می شوند. برخی توان کارکرد داخل ایالات متحده و فداکار دیگر توان استفاده در اروپا را دارند. برخی از چندراهی ها همچنین با مدل سازی خلاقانه و ویژه قابلیت کارکرد با گوناگون دو انشعاب ها خواه سه گانه انشعاب ها را دارند. داخل صورتی که که چندراهی مناسبی انتخاب کنید می توانید از شر مبدل ها رهایی یابید.

در شکل زیر برخی از استانداردها و سرزمین نگرش مصرف از آنها را مشاهده می کنید.

​همانطور که درون لباس بلندی دوراندیشی می کنید نوع کانکتور ملک عزیز ما ایران متشابه کانکتور کشورهای آلمان و فرانسه است.۷. محافظت از تجهیزات در برابر نوسانات قضیه برق

بسیاری از چندراهی ها ثانیه داشتن دیگر استعداد هایی که تذکر شد دارای یک محافظ داخلی نیز هستند. این محافظ داخلی داخل واقع از یک فیوز و یک متعادل کننده مسئله تشکیل شده است. متعادل کننده روند زمانی که شدت نوسانات بسیار نباشد می تواند نوسانات را کنترل کرده و جریان برق خروجی را پایدار درنگ و فیوز نیز زمانی کاربرد دارد که نوسانات زیاد از حد تحمل متعادل کننده باشد. دراین صورت فیوز می سوزد و مسئله صاعقه خروجی را قطع می یواش و به نوسانات اذن آسیب رساندن بوسیله تجهیزات متصل بوسیله چندراهی را نمی دهد.۸. امکان خاموش و پیدا کردن پورت های چندراهی به رخساره طاسی یا جداگانه​

چندراهی ها امکان پذیر است کلید خاموش و روشن شدن نداشته باشند ، یا یک کلید برای قطع جریان تمامی خروجی ها بوسیله صورت همزمان و درون حالتی مطلوب خیس بخاطر هر یک از خروجی ها کلید مجزا ای علت کمیت جریان برق داشته باشند. با توجه بوسیله نیازتان باید از بین این سه گانه دسته انتخاب کنید.

در هر قیافه بهتر است چندراهی انتخاب کنید که حداقل امکان معقول و روشن کردن چندراهی را به صورت کلی داشته باشد. این تک زمانی که محل کارتان را صرفنظر می کنید یا سفر می روید بسیار راهگشا است و شما می توانید با فشردن یک مفتاح قضیه برق خروجی چندراهی را قطع کنید.

در عین حال این روزها برخی از تولیدکنندگان خلاق امکان اتصال به چندراهی را از ضابطه شبکه Wi-Fi فراهم کرده اند که البته این مایه ها داخل بازار بسیار محدودند. داخل این رخ شما می توانید به قیافه بی سیم ابزارهای خود را شارژ کنید.۹. محافظ تلفن و آنتن تلویزیون

برخی از چندراهی های برق دارای درگاه ورودی و خروجی بخاطر سیم تلفن و آنتن تلویزیون بی قراری هستند.

شاید شما از این موضوع وقوف نداشته باشید که سیم تلفن ورودی بوسیله منزل خواه محل فقره شما همچنین می تواند دستخوش نوسانات ولتاژ صاعقه باشد.

بوسیله عنوان مثال ولتاژ برقی که روی سیم تلفن وجود دارد از نوع DC و حدود ۴۸ تا ۵۲ ولت است . بوسیله دلیلی شبیه وقوع رعدوبرق کابل تلفن ورودی بوسیله خانه شما نیز می تواند حامل ولتاژ بالاتر از اندازه میزان باشد. این موضوع می تواند باعث از بین رفتن دستگاه تلفن شود. همچنین کابل آنتن تلویزیون یا ماهواره نیز می تواند به دلیلی نظیر تلاقی برق به آنتن حامل ولتاژ برق بیش از اندازه شود، در این صورت اگر شما از محافظ مصرف نکرده باشید، ممکن است بر اساس میزان ولتاژ به تلویزیون خواه گیرنده دیجیتال صدمات تکرار ناپذیری وارد شود. این موضوع ممکن است از بین هر چند میلیون نفر برای یک نفر ائتلاف بیفتد، ولی شما می توانید هنگام فروش محافظ و چندراهی برق با پرداخت مابه التفاوت کمی خودتان را از زمره کسانی که ممکن است به این بلا دچار شوند حذف کنید.​

​در عکس بالا نمونه ای از یک محافظ و چندراهی را دوراندیشی می کنید که دارای درگاه های محافظتی از ورودی سیم تلفن و کابل آنتن تلویزیون است.این مطلب با همدستی وب سایت آرمانیکا تمهید شده است.تهیه شده درزومیت لینک مطلببیشتر بخوانید:کدام زبان پروگرام نویسی انرژی کمتری مصرف می کند؟ابررساناها چه زمانی استفاده خواهند داشت؟دستگاه انعطاف پذیری که امواج وای فای را به برق تحول می کندمعرفی استارتاپ Screems؛ ایده انقلابی تولید برق پاکداستان برند: فیلیپس، بیش از یک صد نوآوری و ارزش آفرینی

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | شوخی زاک کینگ با کرونا | چهره ای با ۴۳ میلیون فالوئر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و به نقل از گاردین، جایی درون کالیفرنیای جنوبی و روزهای بور گذاری اجتماعی، طلوع خور […]

برندگان تمرین قرنطینه گالری گلستان اطلاع دادن شدند

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هنرآنلاین، این مشق که هشتم فروردین ۱۳۹۹ با نشر طلبیدن از سوی لیلی […]

اجرت ادبی «سینه دل دوکا» فرانسه برای «جویس کارول اوتس»

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از اکونومیک تایمز نوشت: عطیه جهانی «سینه قلب دوکا»ی فرانسه که گران ترین کارمزد […]