راهنمای سودا محافظ و چندراهی برق

admin دسته‌بندی نشده

با افزایش مصرف از برگ الکتریکی و الکترونیکی در زندگی روزمره، مشکل سقوط چندراهی برق جهت تغذیه دستگاه های جدید و تازه وارد، موضوعی است که در عمر همه آدم ها حداقل چندین بار اتحاد افتاده است.

از طرفی دیگر تجهیزات و دستگاه های مختلف با توجه به اینکه توسط تولیدکنندگان مختلف در کشورهای متفاوتی تولید می شوند، دارای کانکتورها و اتصالات مختلفی هستند و یافتن تبدیل مناسب کشور محل عمر شخص استفاده کننده نیز​، مشکل دیگری است که همگی ما چندین کود آن را تجربه کرده ایم.

دشوار دیگری که امیدواریم که تا به حال آن را تجربه نکرده باشید، موضوع نوسانات جریان برق شهری و معادل و وصل شدن این جریان است. درون صورتی که نوسانات ولتاژ برق از محدوده حلال بیشتر باشد یا وزن و وصل های متوالی ائتلاف بیفتد، مقدور است مجبور باشید برای همیشه با دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی مورد استفاده تان خداحافظی کنید.چندراهی و محافظ برق دستگاهی است که می تواند شما را از تمامی این مشکلات رها کند.امکان همراهی چند مایه مختلف را در یک محل فراهم می بطی ء.در صورتی که به درستی انتخاب شده باشد هرگز بغرنج کانکتور نخواهید داشت.با توجه به وجود سیستم محافظتی درون طبق نوسانات ولتاژ خیالتان از بابت حراست از برگ گرانبها ارج نظیر تلویزیون، لپ تاپ، تبلت و موبایل راحت خواهد وجود.

علاوه بر این با توجه بوسیله اینکه اینگونه برگ امروزه درون زندگی انسانها اهمیت بسی یافته اند، تولیدکنندگان مختلفی در صدد تولید تجهیزات خلاق و نوین بر آمده اند. برخی از خلاقیت ها در تولید این دست از تجهیزات عبارتند از:

۱. مدل سازی ظاهری زیبا و مناسب محیط های مدرن خواه کلاسیک

۲. طراحی انعطاف پذیر و نبوغ تغییر لباس ظاهری داخل چندراهی

۳. امکان اتصال به شبکه های کامپیوتری بی سیم سبب کنترل و قطع و وصل کردن مسئله برقچرا باید از چندراهی و محافظ برق استعمال کنیم ؟

داخل دیدن بگیرید در محل استفاده از تلویزیون در خانه، برای استفاده از تجهیزاتی که در به خشکی امدن تلویزیون کاربرد می شوند نظیر بلندگو، پخش کننده DVD، گیرنده دیجیتال تلویزیونی، دستگاه های Media Streaming مجبور باشید بخاطر استعمال یکی، دیگری را حد کنید. خواه اینکه یک شب که در خواب ناز به عادت می برید به برهان حادثه موافقت غیر مترقبه ای در شبکه برق شهری و تغییر شدید ولتاژ برق، تمامی تجهیزات الکترونیکی ساختمان دچار بغرنج شوند. صبح که از خواب برخواستید، هیچ کدام از تجهیزات منزلتان نظیر تلویزیون، یخچال، مایکروفر، مودم ADSL و… متناسب مصرف نیستند.

محافظ و چندراهی برق می تواند شما را از همگی این کابوس ها استقلال دهد.چه کسانی باید از محافظ و چندراهی برق استفاده کنند؟

شکوه انرژی الکتریکی را زمانی با تمام وجودتان احساس می کنید که معادل شود. یا زمانی که آشفته و نگران به محل کارتان می رسید و باید در کم از چند دقیقه بوسیله بانک تان متصل شوید و حساب بانکی تان را بررسی کنید و متوجه می شوید که تمام اتصالات قبل از شما پر شده است و اکنون بخاطر تامین برق تک نیاز لپ تاپ تان دچار مشکل شده اید.

اگر شما یک انسان منزه و با قاعده هستید و از آشفتگی و به اندوه ریختگی سیم و کابل در منزل یا نگرش کارتان بر آشفته می شوید، چنانچه شما همچنین همیشه بختک نوسانات صاعقه شهری آزاراتان می دهد و هر ثانیه ناراحت هستید که مقدور است هنگام شارژ موبایل یا تبلت تان، آن را از مشت بدهید.

اگر از ابتیاع مبدل های مختلف برای آداپتور لپ تاپ، موبایل یا تبلت خسته شده اید.

اینک لمحه آن است که مشت به کار شوید و این راهنمای خرید را تا آخر بخوانید و در انتها برای خانه و نگرش کارتان محافظ و چندراهی صاعقه کم قیمت را تدارک کنید.ملاحظات تهیه محافظ و چندراهی برق

جهت تهیه محافظ و چندراهی برق ملاحظات مختلفی را باید در نظر بگیرید. در صورتی که از این ملاحظات بی معارفه باشید امکان پذیر است امروز چندراهی تهیه کنید که پاسخگوی تمامی نیازهایتان نباشد. ملاحظاتی که داخل ادامه بوسیله آن رمز می شود همگی آن چیزی است که هنگام تهیه محافظ و چندراهی برق میبایست که در نظر بگیرید.۱. تعداد اتصالات همزمان درون محل مصرف از محافظ و چندراهی صاعقه

بدوی موضوعی که میبایست در دیدن داشته باشید تعداد اتصالات همزمان تو محل استفاده از محافظ و چندراهی برق است. به عنوان مثال من زمانی که پشت میز کارم می نشینم حداکثر به ۶ اتصال همزمان همچنین دارم. (لپ تاپ، موبایل، تبلت، مانیتور، قهوه ساز، شارژر هندزفری) این ها تجهیزاتی ست که داخل شلوغ کار ترین ساعات کاری آنها را به برق وصل می کنم.

قبل از خرید، چند دقیقه درون مورد این موضوع فکر کنید . این امر باعث می شود که هرگز پس از بیع چندراهی آرزو نکنید که ای کاش چندراهی ای با تعداد بیشتر اتصالات خریداری کرده بودید.۲. کشش کابل چندراهی جهت اتصال به پریز اصلی برق

نکته بعدی ای که در تدارک چندراهی صاعقه میبایست که در دیدن داشته باشید این است که محل نصب چندراهی تا ورودی دیواری صاعقه شهری چقدر فاصله دارد. چندراهی ها با کابل هایی با طول های متفاوت تولید می شوند: ۱.۲ متری، ۲ متری و ۵ متری.

بارها اشخاص مختلفی را دیده ام که به دنبال بلندتر کردن طول کابل حقیقی چندراهی بوده اند. از مطلع درست انتخاب کنید!۳. میزان جایی که دو شاخه ها یا اداپتور ها بخاطر اتصال نیاز دارند

​آداپتورهای مختلف کمیت های متفاوتی دارند، حتما برای شما همچنین تا به حال بی شمار پیوستگی افتاده که نتوانسته اید از آداپتور لپ تاپ و مودم ADSL درون پهلو هم استفاده کنید. درون صورتی که تمامی وسیله هایی که بوسیله چندراهی متصل می کنید آداپتورهای نسبتا بزرگی دارند، میبایست که از ابتدا به فاصله محضر های چندراهی دقت کنید.

۴. نگرش نصب، جنس و طراحی چندراهی

پیش از این که چندراهی تدارک کنید محل گمارش آن را برملا کنید. چندراهی ها طراحی متفاوت سبب کارکرد در هوا های متفاوت دارند. مثلا فدایی از چندراهی ها ظریف و ملیح جهت استفاده در حجره پذیرائی خانه یا در نگرش کار مدرن شما طراحی شده اند. این داخل حالی است که فدایی دیگر از ظرافت بی بهره اند و برای کارکرد در اتلیه مدل سازی شده اند.

در صورتی که دارای پسر کوچکی هستید، میبایست از چندراهی مصرف کنید که منافذ آن دارای محافظ باشد، تا طفل کنجکاو نتواند اشیا را درون منافذ چندراهی وارد یواش.

چندراهی هایی که درون رک تجهیزات کامپیوتری گمارش می شوند دارای قامت مقاوم زیرفون هستند و قابلیت گمارش در ظاهر های استاندارد را دارند.

​​در شکل بالا نمونه ای از یک چند شاخه مدل سازی شده جهت نصب در جلوه گر تجهیزات مخابراتی و کامپیوتری را مشاهده می کنید.۵. قابلیت همراهی کابل USB

این روزها تجهیزاتی که از کابل های USB جهت شارژ شدن استفاده می کنند اندک نیستند. موبایل، تبلت، پاور بانک، ماشین ریش خراش خواه اپی لیدی و… جزو تجهیزاتی هستند که با استفاده از پورت USB شارژ می شوند. در صورتی که چندراهی برقی انتخاب کنید که دارای پورت USB باشد می توانید از شر حمل و نقل آداپتور موبایل یا تبلت تان خلاص شوید. از طرفی بسیاری از برگ دارای پورت های استاندارد هستند. مثلا این روزها تمامی تجهیزات اپل نظیر iPhone خواه iPad با استفاده از کانکتور lightening شارژ می شوند. تو این عارض شما با حمل یک کابل کوچک بین محل فقره و منزل می توانید تجهیزات متعددی را شارژ کنید.۶. اتصالات چندراهی برق

چندراهی های برق انگیزه استفاده در کشورهای متنوع طراحی و تولید می شوند. فداکار نبوغ کارکرد داخل ایالات متحده و برخی دیگر قابلیت مصرف تو اروپا را دارند. برخی از چندراهی ها همچنین با طراحی خلاقانه و ویژه توان کارکرد با انواع دو شاخه ها یا سه شاخه ها را دارند. در صورتی که که چندراهی مناسبی انتخاب کنید می توانید از شر مبدل ها نجات یابید.

درون شکل زیر برخی از استانداردها و کشور نگرش استفاده از آنها را مشاهده می کنید.

​همانطور که در شکل بالا ملاحظه می کنید سنخ کانکتور کشور عزیز ما ایران مانند کانکتور کشورهای آلمان و فرانسه است.۷. نگهداری از تجهیزات در برابر نوسانات جریان برق

بسیاری از چندراهی ها حین داشتن دیگر قابلیت هایی که تذکر شد دارای یک محافظ داخلی نیز هستند. این محافظ تویی در واقع از یک فیوز و یک متعادل کننده روند تشکیل شده است. متعادل کننده روند زمانی که شدت نوسانات بسیار نباشد می تواند نوسانات را کنترل کرده و قضیه برق خروجی را متین کند و فیوز نیز زمانی کاربرد دارد که نوسانات بیش از معادل تحمل متعادل کننده باشد. دراین صورت فیوز می سوزد و جریان برق خروجی را قطع می بطی ء و بوسیله نوسانات دستور آسیب رساندن به برگ متصل بوسیله چندراهی را نمی دهد.۸. امکان خاموش و فاش کردن پورت های چندراهی بوسیله صورت کلی یا جداگانه​

چندراهی ها ممکن است کلید خاموش و روشن شدن نداشته باشند ، خواه یک کلید بخاطر قطع روند تمامی خروجی ها بوسیله صورت همزمان و در حالتی مطلوب تر برای هر یک از خروجی ها کلید مجزا ای سبب قطع روند برق داشته باشند. با توجه به نیازتان باید از بین این سه گانه قسمت قسمت کردن گزینش کنید.

داخل هر صورت بهتر است چندراهی انتخاب کنید که حداقل امکان خاموش و روشن کردن چندراهی را به صورت کلی داشته باشد. این مورد زمانی که محل کارتان را زین می کنید یا سیر می روید بسیار راهگشا است و شما می توانید با فشردن یک کلید جریان صاعقه خروجی چندراهی را اندازه کنید.

داخل گوهر حال این روزها فداکار از تولیدکنندگان خلاق امکان اتصال به چندراهی را از شیوه شبکه Wi-Fi فراهم کرده اند که البته این وسیله ها در میدان زیاد محدودند. در این رخ شما می توانید بوسیله صورت بی سیم ابزارهای خویشتن را شارژ کنید.۹. محافظ تلفن و آنتن تلویزیون

برخی از چندراهی های برق دارای درگاه ورودی و خروجی برای سیم تلفن و آنتن تلویزیون هم هستند.

شاید شما از این موضوع معارفه نداشته باشید که سیم تلفن ورودی به منزل یا محل کار شما همچنین می تواند دستخوش نوسانات ولتاژ صاعقه باشد.

به عنوان مثال ولتاژ برقی که روی سیم تلفن بود دارد از نوع DC و حدود ۴۸ تا ۵۲ ولت است . بوسیله دلیلی مانند وقوع رعدوبرق کابل تلفن ورودی به بناء شما همچنین می تواند حامل ولتاژ بالاتر از اندازه معیار باشد. این موضوع می تواند باعث از بین عدول کردن دستگاه تلفن شود. همچنین کابل آنتن تلویزیون یا ماهواره نیز می تواند به دلیلی نظیر برخورد صاعقه به آنتن حامل ولتاژ برق بیش از حد شود، در این عارض چنانچه شما از محافظ استفاده نکرده باشید، ممکن است بر بنیان مدل ولتاژ به تلویزیون خواه گیرنده دیجیتال صدمات جبران ناپذیری وارد شود. این موضوع ممکن است از بین هر چند میلیون نفر برای یک نفر ائتلاف بیفتد، ولی شما می توانید خلال معامله محافظ و چندراهی برق با صیقلی مابه التفاوت کمی خودتان را از زمره کسانی که ممکن است بوسیله این بلا دچار شوند حذف کنید.​

​در عکس پشته استاندارد ای از یک محافظ و چندراهی را ملاحظه می کنید که دارای درگاه های محافظتی از ورودی سیم تلفن و کابل آنتن تلویزیون است.این یادداشت با شرکت وب سایت آرمانیکا تدارک شده است.تهیه شده درزومیت لینک مطلببیشتر بخوانید:تغییرات اقلیمی؛ راز صنعت صاعقه که جهت تسریع مسئله گرمایش زمین می شودبیوگرافی هاینریش هرتز، فیزیک دان آلمانی کاشف امواج الکترومغناطیسیبیوگرافی مایکل فارادی، بزرگ ترین دانشمند تجربی تاریخبیوگرافی جورج وستینگهاوس، مخترع بزرگ آمریکایی و پیش قدم صنعت الکتریسیتهکدام تعبیر پروگرام نویسی انرژی کمتری استفاده می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

۸۰ سالگی محمود نوبت آبادی | بازیگری دلگشا سیما که سخن سنج ای بزرگ شد

اما تو آن سال ها چه کسی می توانست تخیل یواش این جوانک دلگشا رخسار که با سماجت و صبوری […]

۴۹ شمع آرام به یاد پوپک گلدره

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پوپک گلدره به هیچکدام از این هیاهوهای دنیای امروز نرسید. او قبل از […]

نخستین آلبوم شادی های اقوام ایرانی منتشر می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از مهر، آرش اوستا نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی  داخل ابتکاری ترین فعالیت موسیقایی […]