گشادن سازمان تمدن های اسلامی فرانسه با اثر ۲ هنرمند ایرانی

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش ایسنا، اثر هنر مفهومی (کانسپچوال آرت) لیلا فرزانه و کامران افشار نادری بوسیله نام «درخت زندگی» با ابعاد چشمگیری که دارد در ورودی این موسسه راحتی محزون است.

کریستوف کاستانر ـ وزیر کشور فرانسه ـ تو توئیتی درباره این اثر اقرار کرده است: «برای درک بهتر نزاکت های اسلامی باید به کافه اجازه انصاف تنوع دیدگاه در آن را متوجه شوند و فضایی برای تبادل و تعهد پرداخت آن داشته باشند. IFCM می تواند پلی بین تمدن ها و فلسفه های آن باشد که به نوعی یک فرصت و یک موفقیت است.»

«درخت عمر» تنها اثر هنری است که اکنون تو موسسه تمدن های اسلامی لیون نصب شده و داخل مواردی به عنوان نماد این دایره نیز به فرمان رفته است.

درخت عمر پنلی از جنس کاشی منقوش دست ساز و فولاد آینه ای به ابعاد ۹,۵۰ تو ۳.۵۰ است که توسط کامران افشار نادری و لیلا اریب و تیمی متشکل از هنرمندان، معماران، صنعتگران و مهندسان ایرانی درون مدت یک سال و نیمه فقره تولید و درون سال اصلی ورودی راه اندازی بوسیله طور دائم گمارش شده است.

درخت زندگی از یکسره نمادهای باستانی ایرانی و مرتبط با اسطوره درخت مقدس است که در قرآن و دیگر ادیان و تمدن های باستان نیز به آن رمز شده است. شجر زندگی سمبول تولد، رشد، مرگ و تولد مجدد است و همگی ادیان و تمدن ها می توانند با آن مناسبت مقاوم کنند.

این اثر متشکل از ۳۵۰۰ قطعه کاشی دست ساز و مزین به نقوش خطاطی ایرانی در بن سبز و آبی است که کنار اساس هندسه ایرانی موسوم به «سرمه دان بطی ء»، بوسیله قیافه معرق کنار حزن چیده شده اند. بر روی کاشی ها ۳۶۰ هرم چند وجهی نامنتظم متشکل از فولاد آینه ای (اینوکس) و کاشی کار شده اند. حیات آینه های برجسته انگیزه شده است که اثر نسبت به شرایط متغییر نور طبیعی، نور پردازی داخلی و افراد تاثیر مدال دهد. بازدید کنندگانی که طی حرکت به اثر نگاه می کنند، بوسیله نظرشان می آید که برگ های شجر حرکت می کنند و از این رو درخت زندگی همواره حی بوسیله نظر می رسد.

شاید دوست داشته باشید:

حراج جای پا بنکسی با موضوع کلود مونه

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: این تابلو نقاشی که «مونه را نشانم بده» نام دارد در سال […]

دسته سرود تک نفره که اولین قطعه را برای شهدای ۱۷ شهریور خواند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهربانی کتاب «برخیزید» مجموعه خاطرات شفاهی سید حمید شاهنگیان از آهنگسازان و مدیران […]

شناساندن برگزیدگان نهمین جشنواره مد و شکل فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جشنواره بین المللی مد و شکل فجر، سال گذشته از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه […]