راهنمای خرید محافظ و چندراهی صاعقه

admin دسته‌بندی نشده

با اضافه استفاده از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی داخل زندگی روزمره، مشکل نزول چندراهی برق جهت تغذیه دستگاه های جدید و تازه وارد، موضوعی است که در زندگی همه انسان ها حداقل چندین بار اتفاق افتاده است.

از طرفی دیگر تجهیزات و وسیله های مختلف با توجه به اینکه توسط تولیدکنندگان متنوع در کشورهای متفاوتی تولید می شوند، دارای کانکتورها و اتصالات مختلفی هستند و یافتن تبدیل مناسب کشور محل عمر شخص کاربرد کننده نیز​، مشکل دیگری است که همه ما چندین وعده آن را امتحان کرده ایم.

مشکل دیگری که امیدواریم که تا به حال آن را تجربه نکرده باشید، موضوع نوسانات جریان برق شهری و وزن و وصل شدن این جریان است. داخل صورتی که نوسانات ولتاژ صاعقه از محدوده مجاز بیشتر باشد یا اندازه و وصل های متوالی اتفاق بیفتد، ممکن است مجبور باشید برای قدیم با دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی تک استعمال تان خداحافظی کنید.چندراهی و محافظ برق دستگاهی است که می تواند شما را از تمامی این مشکلات رها کند.امکان یکدلی چند دستگاه مختلف را داخل یک محل مهیا می بطی ء.داخل صورتی که به درستی انتخاب شده باشد هرگز بغرنج کانکتور نخواهید داشت.با توجه بوسیله وجود جهیز محافظتی داخل مقابل نوسانات ولتاژ خیالتان از بابت محافظت از تجهیزات گران ارزش نظیر تلویزیون، لپ تاپ، تبلت و موبایل راحت خواهد حیات.

علاوه بر این با توجه بوسیله اینکه اینگونه برگ امروزه داخل زندگی انسانها جلال بی نهایت یافته اند، تولیدکنندگان مختلفی در صدد تولید برگ خلاق و نوین بر آمده اند. فدایی از خلاقیت ها تو تولید این دست از تجهیزات عبارتند از:

۱. مدل سازی معنوی زیبا و مناسب هوا های مدرن یا کلاسیک

۲. مدل سازی انعطاف پذیر و قابلیت تغییر شکل ظاهری در چندراهی

۳. امکان یگانگی به شبکه های کامپیوتری بی سیم جهت کنترل و قطع و وصل کردن جریان برقچرا باید از چندراهی و محافظ صاعقه استفاده کنیم ؟

در نظر بگیرید در محل استفاده از تلویزیون در خانه، بخاطر استفاده از تجهیزاتی که درون به خشکی امدن تلویزیون استفاده می شوند بسان بلندگو، پخش کننده DVD، گیرنده دیجیتال تلویزیونی، دستگاه های Media Streaming مجبور باشید برای استفاده یکی، دیگری را قطع کنید. یا اینکه یک شب که در خواب ناز به روال می برید به دلیل تصادم موافقت غیر مترقبه ای داخل شبکه برق شهری و تغییر اکید ولتاژ برق، تمامی برگ الکترونیکی بناء دچار مشکل شوند. صبح که از خواب برخواستید، هیچ کدام از برگ منزلتان همانند تلویزیون، یخچال، مایکروفر، مودم ADSL و… زیبنده استفاده نیستند.

محافظ و چندراهی برق می تواند شما را از همه این کابوس ها رهایی دهد.چه کسانی باید از محافظ و چندراهی صاعقه کاربرد کنند؟

اهمیت انرژی الکتریکی را زمانی با تمام وجودتان عاطفه می کنید که قطع شود. خواه زمانی که آشفته و سراسیمه به نگرش کارتان می رسید و باید تو کمینه از چند دقیقه بوسیله بانک تان متصل شوید و حساب بانکی تان را مطالعه کنید و بااطلاع می شوید که کامل اتصالات قبل از شما مملو شده است و زمان حال برای تامین برق تک احتیاج لپ تاپ تان دستخوش مشکل شده اید.

اگر شما یک انسان پاکیزه و مرتب هستید و از آشفتگی و به غم استیل سیم و کابل تو منزل یا محل کارتان بر آشفته می شوید، اگر شما همچنین همیشه بختک نوسانات برق شهری آزاراتان می دهد و هر لحظه نگران هستید که امکان پذیر است هنگام شارژ موبایل یا تبلت تان، آن را از مشت بدهید.

اگر از خرید مبدل های مختلف برای آداپتور لپ تاپ، موبایل یا تبلت خسته شده اید.

اکنون وقت آن است که مشت بوسیله کار شوید و این راهنمای سودا را تا سرانجام بخوانید و داخل انتها برای ساختمانی و نگرش کارتان محافظ و چندراهی برق مفت را تهیه کنید.ملاحظات تمهید محافظ و چندراهی برق

علت تمهید محافظ و چندراهی برق ملاحظات مختلفی را باید در نظر بگیرید. درون صورتی که از این ملاحظات بی خبر باشید ممکن است امروز چندراهی تهیه کنید که پاسخگوی تمامی نیازهایتان نباشد. ملاحظاتی که در دنباله به آن رمز می شود همگی آن چیزی است که خلال تمهید محافظ و چندراهی صاعقه میبایست که درون دیدن بگیرید.۱. تعداد اتصالات همزمان در محل استفاده از محافظ و چندراهی برق

اولیه موضوعی که میبایست تو رویت داشته باشید تعداد اتصالات همزمان در محل استفاده از محافظ و چندراهی برق است. بوسیله عنوان مثال غلام زمانی که تعاقب میز کارم می نشینم حداکثر بوسیله ۶ اتصال همزمان نیز دارم. (لپ تاپ، موبایل، تبلت، مانیتور، قهوه ساز، شارژر هندزفری) این ها تجهیزاتی ست که در شلوغ ترین ساعات کارگر آنها را به برق وصل می کنم.

قبل از خرید، چند دقیقه تو مورد این موضوع فکر کنید . این حکم باعث می شود که هرگز پس از خرید چندراهی آرزو نکنید که ای کاش چندراهی ای با تعداد بیشتر اتصالات خریداری کرده بودید.۲. طول کابل چندراهی جهت اتصال به پریز پا بر جا برق

نکته بعدی ای که در تهیه چندراهی برق میبایست که درون دید داشته باشید این است که محل نصب چندراهی تا ورودی دیواری برق شهری چقدر بور دارد. چندراهی ها با کابل هایی با طول های متفاوت تولید می شوند: ۱.۲ متری، ۲ متری و ۵ متری.

بارها اشخاص مختلفی را دیده ام که به ظهر بلندتر کردن طول کابل پا بر جا چندراهی بوده اند. از ابتدا درست گزینش کنید!۳. میزان جایی که دو شاخه ها یا اداپتور ها برای اتصال نیاز دارند

​آداپتورهای مختلف پیمانه های متفاوتی دارند، حتما برای شما همچنین تا بوسیله حال فراوان پیوستگی افتاده که نتوانسته اید از آداپتور لپ تاپ و مودم ADSL درون کنار بی آرامی استعمال کنید. درون صورتی که تمامی دستگاه هایی که به چندراهی متصل می کنید آداپتورهای نسبتا بزرگی دارند، میبایست که از مطلع به فاصله درگاه های چندراهی دقت کنید.

۴. محل نصب، نوع و مدل سازی چندراهی

پیش از این که چندراهی تدارک کنید محل گمارش آن را صریح کنید. چندراهی ها مدل سازی متفاوت سبب کارکرد داخل محیط های متفاوت دارند. مثلا برخی از چندراهی ها ظریف و زیبا جهت مصرف در حجره پذیرائی ساختمانی یا در محل کار مدرن شما مدل سازی شده اند. این تو حالی است که برخی دیگر از ظرافت بی بهره اند و برای کارکرد در اتلیه طراحی شده اند.

در صورتی که دارای فرزند کوچکی هستید، میبایست از چندراهی کاربرد کنید که منافذ آن دارای محافظ باشد، تا کودک باریک بین نتواند اشیا را در منافذ چندراهی ملتفت کند.

چندراهی هایی که در پیدا برگ کامپیوتری انتصاب می شوند دارای بدنه محکم نم هستند و قابلیت انتصاب در رک های استاندارد را دارند.

​​در شکل بالا مقیاس ای از یک چند شاخه طراحی شده جهت نصب در مشخص تجهیزات مخابراتی و کامپیوتری را مشاهده می کنید.۵. قابلیت یگانگی کابل USB

این روزها تجهیزاتی که از کابل های USB انگیزه شارژ شدن استعمال می کنند کم نیستند. موبایل، تبلت، پاور بانک، ماشین ریش تراشه خواه اپی لیدی و… جزو تجهیزاتی هستند که با استفاده از پورت USB شارژ می شوند. درون صورتی که چندراهی برقی انتخاب کنید که دارای پورت USB باشد می توانید از شر حمل و نقل آداپتور موبایل یا تبلت تان خلاص شوید. از طرفی بسیاری از برگ دارای پورت های مدل هستند. مثلا این روزها تمامی تجهیزات اپل نظیر iPhone یا iPad با استفاده از کانکتور lightening شارژ می شوند. در این صورت شما با حمل یک کابل کوچک بین محل کار و منزل می توانید برگ متعددی را شارژ کنید.۶. اتصالات چندراهی برق

چندراهی های برق علت استفاده درون کشورهای مختلف مدل سازی و تولید می شوند. فدایی نبوغ کارکرد در ایالات متحده و فدایی دیگر قابلیت استفاده درون اروپا را دارند. فدایی از چندراهی ها نیز با نقشه کشی خلاقانه و اختصاص استعداد راندمان با انواع دو شاخه ها یا سه شاخه ها را دارند. در صورتی که که چندراهی مناسبی انتخاب کنید می توانید از شر مبدل ها استقلال یابید.

در شکل مافوق فداکار از استانداردها و کشور محل استفاده از آنها را مشاهده می کنید.

​همانطور که در شکل بالا احتیاط می کنید نوع کانکتور ملک بزرگوار ما ایران مانند کانکتور کشورهای آلمان و فرانسه است.۷. مراقبت از تجهیزات تو برابر نوسانات جریان برق

بسیاری از چندراهی ها ثانیه داشتن دیگر استعداد هایی که ذکر شد دارای یک محافظ تویی نیز هستند. این محافظ داخلی داخل واقع از یک فیوز و یک متعادل کننده سیلان تشکیل شده است. متعادل کننده جریان زمانی که شدت نوسانات زیاد نباشد می تواند نوسانات را کنترل کرده و قضیه صاعقه خروجی را پایدار کند و فیوز نیز زمانی استعمال دارد که نوسانات بیش از کمیت حوصله متعادل کننده باشد. دراین رخساره فیوز می سوزد و قضیه صاعقه خروجی را قطع می درنگ و به نوسانات اجازه آسیب رساندن به برگ متصل بوسیله چندراهی را نمی دهد.۸. امکان خاموش و معین کردن پورت های چندراهی بوسیله صورت طاسی یا جداگانه​

چندراهی ها ممکن است کلید خاموش و برملا شدن نداشته باشند ، یا یک کلید برای معادل جریان تمامی خروجی ها بوسیله عارض همزمان و درون حالتی مطلوب خیس بخاطر هر یک از خروجی ها کلید جداگانه ای جهت پیمانه جریان برق داشته باشند. با توجه بوسیله نیازتان باید از بین این سه گانه دسته انتخاب کنید.

در هر صورت بهتر است چندراهی گزینش کنید که حداقل امکان تسکین و روبرو کردن چندراهی را به صورت طاسی داشته باشد. این تک زمانی که محل کارتان را صرفنظر می کنید یا سفر می روید متجاوز راهگشا است و شما می توانید با فشردن یک کلید مسئله صاعقه خروجی چندراهی را معادل کنید.

داخل حقیقت حال این روزها برخی از تولیدکنندگان خلاق امکان وحدت به چندراهی را از طریق شبکه Wi-Fi فراهم کرده اند که البته این مایه ها در میدان متجاوز محدودند. در این رخ شما می توانید بوسیله صورت بی سیم ابزارهای خود را شارژ کنید.۹. محافظ تلفن و آنتن تلویزیون

فدایی از چندراهی های برق دارای محضر ورودی و خروجی برای سیم تلفن و آنتن تلویزیون هم هستند.

شاید شما از این موضوع اطلاع نداشته باشید که سیم تلفن ورودی به منزل یا محل کار شما همچنین می تواند دچار نوسانات ولتاژ برق باشد.

به نشانی مثال ولتاژ برقی که روی سیم تلفن وجود دارد از نوع DC و حدود ۴۸ تا ۵۲ ولت است . بوسیله دلیلی مانند واقعه رعدوبرق کابل تلفن ورودی به مسکن شما نیز می تواند حامل ولتاژ والاتر از وزن استاندارد باشد. این موضوع می تواند باعث از بین رفتن مایه تلفن شود. همچنین کابل آنتن تلویزیون خواه ماهواره همچنین می تواند به دلیلی همانند اصابت صاعقه به آنتن حامل ولتاژ برق بیش از پیمانه شود، داخل این عارض چنانچه شما از محافظ استفاده نکرده باشید، ممکن است کنار ماخذ میزان ولتاژ به تلویزیون یا گیرنده دیجیتال صدمات تکرار ناپذیری وارد شود. این موضوع ممکن است از بین هر چند میلیون نفر بخاطر یک نفر موافقت بیفتد، اما شما می توانید هنگام خرید محافظ و چندراهی صاعقه با پرداخت مابه التفاوت کمی خودتان را از زمره کسانی که مقدور است به این بلا دچار شوند حذف کنید.​

​در عکس بالا نمونه ای از یک محافظ و چندراهی را احتیاط می کنید که دارای درگاه های محافظتی از ورودی سیم تلفن و کابل آنتن تلویزیون است.این مطلب با شرکت وب سایت آرمانیکا تدارک شده است.تهیه شده درزومیت لینک مطلببیشتر بخوانید:تغییرات اقلیمی؛ راز صنعتی برق که موجب تعجیل روند گرمایش زمین می شودبیوگرافی هاینریش هرتز، فیزیک دان آلمانی کاشف امواج الکترومغناطیسیبیوگرافی مایکل فارادی، بزرگ ترین دانشمند تجربی تاریخبیوگرافی جورج وستینگهاوس، مبتکر بزرگ آمریکایی و پیش گام صنعت الکتریسیتهکدام زبان پروگرام نویسی انرژی کمتری استفاده می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

حراج جای پا بنکسی با موضوع کلود مونه

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: این تابلو نقاشی که «مونه را نشانم بده» نام دارد در سال […]

دسته سرود تک نفره که اولین قطعه را برای شهدای ۱۷ شهریور خواند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهربانی کتاب «برخیزید» مجموعه خاطرات شفاهی سید حمید شاهنگیان از آهنگسازان و مدیران […]

شناساندن برگزیدگان نهمین جشنواره مد و شکل فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جشنواره بین المللی مد و شکل فجر، سال گذشته از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه […]