یکی از آثار سالوادور دالی دزیده شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، یکشنبه گذشته محدودیت ملتفت یکی از گالری های هنری واقع تو «رژه فرانسیسکو» شد و یک طراحی ۲۰ هزاره دلاری اثر « سالواور دالی» را از سه پایه جدا کرد و قید مدت ۳۰ ثانیه از گالری خارج شد.

این گالری هنرهای زیبا، نمایشگاهی از حدود ۳۰ معلول «دالی» برگزار کرده بود و اثری که جیب بر ربود، مدل سازی «زرافه در حال سیستم جرقه» است که «دالی» در سال  ۱۹۶۷ ایجاد کرده بود.

این حادثه در حالی رخساره عدالت که مدیر این گالری در روز دزدیده شدن بوسیله عنوان تنها عضو گالری در جا جناب داشت. به گفته مدیر این گالری پس از خروج سارق تا اینکه قفل و سیمی که برای محافظت از طراحی تعبیه شده وجود نیز در نگرش بود نداشت. به گفته پلیس دوربین های مدار امانت این گالری همچنین داخل لمحه رخداد کوشا نبوده اند.

مدیر این گالری می گوید، سارق نمی تواند این طراحی را بی صدا و عاری طلبیدن توجه به فروش برساند.  

«سالوادور فلیپه ژاسنتو دالی دوفک» شهرت تمام نقاش و ستاره معروف اسپانیایی است که در سال ۱۹۰۴ درون ولایت کوچکی در شمال اسپانیا زاده شد.

معروف ترین معلول «سالوادور دالی»، «تداوم حافظه» نام دارد که در سال ۱۹۳۱ ساختن شد. این نقاش مشهور به دلیل شخصیت متظاهر و سبک نقاشی اختصاص اش یکی از بهترین هنرمندان اطراف مدرن باقی مانده است. با وجود این که منتقدان بارها از او به برهان داشتن شخصیت متظاهرانه انتقاد کرده اند، ولی همواره آثار باارزشش علت استقلال شهرتش شده اند. مناظر تابلوهای این بازیگر اغلب لبالب از اشیاء عجیب است.

«سالوادور دالی» نیز در عرصه عکاسی، تندیس سازی و فیلم سازی هم فعالیت داشت. «دالی» که از نقاشان استیل سورئالیسم اسپانیا محسوب می شود، در ۲۳ ژانویه سال ۱۹۸۹ داخل اثر سکته قلبی کوچیدن و همان طور که تقاضا کرده بود، در خلط ارسی «دالی» به مقبره سپرده شد.

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | شوخی زاک کینگ با کرونا | چهره ای با ۴۳ میلیون فالوئر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و به نقل از گاردین، جایی درون کالیفرنیای جنوبی و روزهای بور گذاری اجتماعی، طلوع خور […]

برندگان تمرین قرنطینه گالری گلستان اطلاع دادن شدند

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هنرآنلاین، این مشق که هشتم فروردین ۱۳۹۹ با نشر طلبیدن از سوی لیلی […]

اجرت ادبی «سینه دل دوکا» فرانسه برای «جویس کارول اوتس»

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از اکونومیک تایمز نوشت: عطیه جهانی «سینه قلب دوکا»ی فرانسه که گران ترین کارمزد […]