بدوی انیمیشن های ایران در خانه هنرمندان

admin دسته‌بندی نشده

۱۴ اثر از جعفر تجارتچی، اسفندیار احمدیه، نصرتالله کریمی، دلارا رسولی و فریدون فرشباف درون این دستور کار به نمایش درمی آیند. 

بوسیله گزارش ایسنا، مهرداد شیخان مسوول کمیته نمایش آسیفا گفت: این آثار با قدمت حدود ۷ دهه، قدیمی ترین و نخستین نمونه های انیمیشن ایران هستند که به عنوان سرچشمه و آغازگر، بخش مهمی از هویت انیمیشن ایران به حساب می آیند.  اساسی این آثار تو کارگاه نقاشی متحرک راه اندازی کچل هنرهای زیبا خلال دهه های ۳۰ و ۴۰ تهیه و تولید شده اند و شامل اولین نمونه تکنیک های سل انیمیشن، پیکسلیشن، کات اوت و استاپ موشن ایران هستند. 

این برنامه دربرگیرنده عرضه آثار و تفریق آن ها است و در روز پنجشنبه ۲ آبان  روزگار ۱۴ الی ۱۶:۴۵ درون خانه هنرمندان ایران، تالار استاد جلیل شهناز برگزار می شود. 

آسیفا، هيئت قانونگذاری بین المللی سازندگان و دوستداران فیلم های انیمیشن است و داخل بیش از ۳۰ قلمرو جهان از جمله ایران شعبه دارد. این انجمن تو سال 1960 با کمال مطلوب اعتلای هنر انیمیشن و تبادل بصیرت و امتحان بین اهالی این هنر داخل سراسر دنیا خلق شده است. 

شاید دوست داشته باشید:

درباره بنا و معماری برج لندن

همشهریSGHAROOOON آنلاین – مهدی تهرانی: معماری برج لندن در اصل برداشتی از ریختگی معماری گوتیک انگلیسی است. اکنون بیش از […]

برگزاری مجمع رسانه ای نمایشگاه نقاشی های کیارستمی در گالری گلستان

ایسنا نوشت: نمایشگاه نقاشی های زنده یاد عباس کیارستمی قرار است برای ابتدایی کود درون گالری گلستان به عرضه گذاشته […]