مرثیه سیدمحمد احصایی داخل قاب نقاشی خط| نمایشگاهی که کرونا آن را تعلیق کرد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، این نمایشگاه که از ۲۰ دی آغاز شد و با استقبال سزاوار سرزنش توجه مردم استراحت بود تا ۱۶ اسفند دایر باشد، چند روزی است بوسیله انگیزه جوگیری از گستردن مصیبت کرونا به حالت تعلیق درآمده و اعلام شده تا اطلاع ثانوی تعطیل است. داخل این کلکسیون نمونه هایی متمایز از آثار این هنرمند قطب و پیشکسوت بوسیله عرضه درآمده است که از سال ۱۳۵۴ به سپس خلق کردن شده اند و شامل مقیاس هایی از مجموعه های شناخته شده متشابه عشق، آن، محبت، الفبای ازلی و… است.

اما تو میان این کلکسیون دو اثر ویژه توجه بسیاری از مخاطبان را به شکل متفاوت به خود جلب می کند؛ مرثیه بخاطر حوض درست کردن ارومیه و مرثیه برای دریاچه بیابان. ذات اعتراضی و کنشگر این دو اثر نقاشی خط امر کمتر دیده شده تو فلات این طرز هنری است. احصایی درباره مرثیه بخاطر حوض درست کردن ارومیه که سال ۱۳۹۲ ایجاد شده می گوید: چند سال پیش هنرمندان نقاش به بی آب شدن دریاچه ارومیه نفوذ کردن نشان دادند. من آن زمان ایران نبودم و بعدها اثری با این موضوع خلق کردم که عناصر نمادین مانند طعم جزیی خاک، هجوم تلخی ها و فشارهایی که بستر دریاچه را تنگ کرده در آن دیده می شود.

احصایی افزود: درون همین راستا حوض درست کردن هامون ماجرایی مشابه و حتی مصیبت بارتر دارد، از طرف حوالی آن زندگی روند دارد اما خشک شدن حوض درست کردن تأثیر خیلی بدی پهلو آن گذاشته است. این مسئله سال های کامل است رخساره داده و بیشتر مرا متأثر می درنگ چون یک منطقه ارشد و آباد تو ایران تحول بوسیله منطقه ای خشک و فقیر شده است. بنابراین اثر دوم را با نشانی مرثیه بخاطر دریاچه هامون سال ۱۳۹۳ به صورت مختار فرمان کردم.

او درباره نمایشگاه تیمار گفت: این نمایشگاه مجموعه ای است که تو طول ۴۰ سال توسط آقای هاشم نیا مدیر گالری بوم گردآوری شده و آثاری را که از من یا گالری ها و حراج ها خریداری کرده اند به نمایش گذاشتند. این مجموعه بوسیله نوعی نماینده سال های مختلفی است که فرمان کردم و آثار کلاسیک، مدرن و مینی مال در نمایشگاه دیده می شود. تا اینکه تعدادی از کارها آن شرف متفاوت از سایر آثارم هستند که ممکن است برای بیننده سزاوار سرزنش باور نباشد این کارها را یک نفر خلق کرده است.

این دوازدهمین نمایشگاه گالری جغد است و بوسیله روال همیشگی آن تمامی آثار به نمایش درآمده در زمره طوطی این گالری با هدف زنهار از هنر ایران عرضه می شود و گنجایش سودا ندارد. البته چهار اثر از نمایشگاه احصایی به گنجینه شخصی هنرمند فرع دارد. او تولد ۱۳۱۸ قزوین است و در زمینه خوشنویسی، گرافیک و نقاشی آوازه بین المللی دارد.

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | شوخی زاک کینگ با کرونا | چهره ای با ۴۳ میلیون فالوئر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و به نقل از گاردین، جایی درون کالیفرنیای جنوبی و روزهای بور گذاری اجتماعی، طلوع خور […]

برندگان تمرین قرنطینه گالری گلستان اطلاع دادن شدند

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هنرآنلاین، این مشق که هشتم فروردین ۱۳۹۹ با نشر طلبیدن از سوی لیلی […]

اجرت ادبی «سینه دل دوکا» فرانسه برای «جویس کارول اوتس»

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از اکونومیک تایمز نوشت: عطیه جهانی «سینه قلب دوکا»ی فرانسه که گران ترین کارمزد […]