منوچهر شمسایی درگذشت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، ژیلا ایپکچی ( تدوینگر) و شیرین جاهد (کارگردان) این خبر را از کار افتادن کرده اند.

منوچهر شمسایی چندین سال به عنوان نورپرداز و گاه تصویربردار در تلویزیون مشغول به کار حیات و مولود آن، قریب ۵۰۰ برنامه تلویزیونی و اغلب تله تماشاخانه وجود.

او سال ۱۳۳۸ برای یادگیری به ایتالیا رفت و در دانشکده علوم اجتماعی آن ملک تو لفافه رادیو و تلویزیون بوسیله نشانی تهیه کننده و کارگردان مشغول درس شد و همزمان با آن داخل رشته پرونده تئاتر تلویزیونی تو رادیو و تلویزیون ایتالیا حوالی کارآموزی را گذراند. منوچهر شمسایی تا پیش از سریال «امیرکبیر» مسئول واحد نورپردازی تلویزیون بود. مدتی همچنین این رشته را درون دبیرستان تلویزیون و سینما تدریس می کرد.از دیگر کارهای او می توان به نورپردازی برنامه تلویزیونی «راویان اخبار» رمز کرد.

منوچهر شمسایی داخل آثاری همچون «نوعی دیگر»، «اسلوب سومین»، «تصعید را بوسیله خاطر بسپار»، «شب بیست و نهم» بوسیله عنوان «کارگردان تلویزیونی»، «ادیب فیلمنامه»، «نورپرداز»، «نایب کارگردان» و «متصدی برق» حضور داشته است.
کلکسیون «نوعی دیگر» در سال ۱۳۷۵ توسط بهروز بقایی ساخته شد که مرحوم شمسایی به عنوان کارگردان تلویزیونی با او همکاری می کرد. او بابا مژده شمسایی – بازیگر سینما و تئاتر و شوهر بهرام بیضایی – بوده است.

شاید دوست داشته باشید:

راهنمای ابتیاع یخچال فریزر

شاید بر بنیان یک اصل طاسی بر این عقیده باشید که هرچقدر بیشتر خرج کنید، علیه بهتری خریداری خواهید کرد؛ […]

کرونا، کسب و فرمان درون نمایشگاه های هنری را رونق داد

به گزارش همشهری آنلاین، بهنام کامرانی، هنرمند هنرهای تصویری و مدرس دانشگاه که کیوریتوری برخی از نمایشگاه های هنری را […]

دستگاه تصفیه هوا چیست و هنگام معامله به چه نکاتی باید توجه کنیم

باتوجه به نمو شهرنشینی و افزایش آلاینده های ناشی از بخار کارخانه ها و وسایل نقلیه، ساکنان شهرهای مبصر با […]