منوچهر شمسایی درگذشت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، ژیلا ایپکچی ( تدوینگر) و شیرین جاهد (کارگردان) این خبر را از کار افتادن کرده اند.

منوچهر شمسایی چندین سال به عنوان نورپرداز و گاه تصویربردار در تلویزیون مشغول به کار حیات و مولود آن، قریب ۵۰۰ برنامه تلویزیونی و اغلب تله تماشاخانه وجود.

او سال ۱۳۳۸ برای یادگیری به ایتالیا رفت و در دانشکده علوم اجتماعی آن ملک تو لفافه رادیو و تلویزیون بوسیله نشانی تهیه کننده و کارگردان مشغول درس شد و همزمان با آن داخل رشته پرونده تئاتر تلویزیونی تو رادیو و تلویزیون ایتالیا حوالی کارآموزی را گذراند. منوچهر شمسایی تا پیش از سریال «امیرکبیر» مسئول واحد نورپردازی تلویزیون بود. مدتی همچنین این رشته را درون دبیرستان تلویزیون و سینما تدریس می کرد.از دیگر کارهای او می توان به نورپردازی برنامه تلویزیونی «راویان اخبار» رمز کرد.

منوچهر شمسایی داخل آثاری همچون «نوعی دیگر»، «اسلوب سومین»، «تصعید را بوسیله خاطر بسپار»، «شب بیست و نهم» بوسیله عنوان «کارگردان تلویزیونی»، «ادیب فیلمنامه»، «نورپرداز»، «نایب کارگردان» و «متصدی برق» حضور داشته است.
کلکسیون «نوعی دیگر» در سال ۱۳۷۵ توسط بهروز بقایی ساخته شد که مرحوم شمسایی به عنوان کارگردان تلویزیونی با او همکاری می کرد. او بابا مژده شمسایی – بازیگر سینما و تئاتر و شوهر بهرام بیضایی – بوده است.

شاید دوست داشته باشید:

دسته سرود تک نفره که اولین قطعه را برای شهدای ۱۷ شهریور خواند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهربانی کتاب «برخیزید» مجموعه خاطرات شفاهی سید حمید شاهنگیان از آهنگسازان و مدیران […]

شناساندن برگزیدگان نهمین جشنواره مد و شکل فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جشنواره بین المللی مد و شکل فجر، سال گذشته از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه […]

دارندگان نشان منصب یک هنری، هنرکارت دریافت می کنند

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از جعبه اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده با اطلاع دادن این خبر گفت: با توجه […]