لوور و ورسای زیر سایه ویروس | وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا مشغول شد

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از رویترز، فرانک ریستر ۴۶ ساله که به رطوبت به پارلمان فرانسه رفته بود، متوجه شد با چند پلیس مبتلا به کرونا درون وابستگی بوده است. از این رو، برای اطمینان خاطر از آلوده شدن خواه نشدن به کروناویروس آزمایش داد که پاسخ آن مثبت وجود. بوسیله این ترتیب، وزیر اتیکت از نخستین مقام های ارشد قضا و قدر فرانسه است که به مصیبت کووید-۱۹ مشغول می شود.

نکته اینکه ریستر داخل روزهای گذشته داخل دولت فرانسه با امانوئل مکرون دیدار و گفتگو نداشته تا شائبه آلوده شدن رئیس جمهوری فرانسه به کروناویروس از شالوده رد شود. آخرین آستان او تو توالت چهارشنبه گذشته وجود. وزیر نزاکت استراحت بود امروز سه گانه شنبه با نمایندگان پاره های متنوع ادب و هنر فرانسه دیدار و درباره تاثیر شیوع کرونا به خشکی امدن فعالیت های فرهنگی با آنها مناظره کند اما این روزها در ساختمان استراحت می کند و حال عمومی او هم خوب گزارش شده است.

قضا و قدر فرانسه گرد بی آرامی آمدن بیش از هزار نفر را درون مجامع عمومی از یکسره ۳۰۰ سالن کنسرت و نمایش (تئاتر و سینما) مشت کم تا یک ماه آینده ممنوع اعلام کرده است. کاخ واقعی جشنواره فیلم کن تیمار بیش از ۲۵۰۰ نفر گنجایش دارد و شاید به همین برهان سازمان دهندگان این رویداد رادیکال سینمایی ناچار شوند دوره آینده آن را برای مدتی نامعلوم به تعویق بیندازند. فداکار هم معتقدند جشنواره کن ۲۰۲۰ با شریک نکردن مهمانان اصلا برگزار نمی شود.

موزه عفیف لوور تو پاریس از جمله جا هایی است که از چند روز پیش صرفا برخی گردشگران را می پذیرد و چند دستور کار آن الغا شده است. سخنگوی لوور اعلام کرد بسیاری از بازدیدکنندگان چینی، ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی ظرف حضرت تو لوور را زده اند. سال ۲۰۱۸ حدود هشت درصد از ۱۰ میلیون بازدیدکننده لوور چینی بودند. دژ ورسای هم اعلام کرد داخل هفته پایانی ماه فوریه ۲۰ هزار بازدیدکننده کمتر از هفته مشابه سال ۲۰۱۹ داشته است.

شاید دوست داشته باشید:

راهنمای ابتیاع یخچال فریزر

شاید بر بنیان یک اصل طاسی بر این عقیده باشید که هرچقدر بیشتر خرج کنید، علیه بهتری خریداری خواهید کرد؛ […]

کرونا، کسب و فرمان درون نمایشگاه های هنری را رونق داد

به گزارش همشهری آنلاین، بهنام کامرانی، هنرمند هنرهای تصویری و مدرس دانشگاه که کیوریتوری برخی از نمایشگاه های هنری را […]

دستگاه تصفیه هوا چیست و هنگام معامله به چه نکاتی باید توجه کنیم

باتوجه به نمو شهرنشینی و افزایش آلاینده های ناشی از بخار کارخانه ها و وسایل نقلیه، ساکنان شهرهای مبصر با […]