راهنمای خرید کولر؛ داخل جستجوی هوای مطبوع

admin دسته‌بندی نشده

فاکتورهایSGHAROOOON زیادی هنگام خرید کولر گازی باید متداول رویت راحتی بگیرند. کولرهای گازی از شمارش قیمت، مدل مصرف برق و ظرفیت خنک کنندگی با غصه تباین دارند. بوسیله علاوه، دستگاه های کولر گازی امروزی فردی های پیشرفته ای دارند که باید قبل از سودا از آن ها آگاهی داشت. از سوی دیگر، اندازه ی اتاق، پنجره خواه محفظه ی موجود داخل خرابه  نیز رابطه یمین با انتخاب انواع کولر گازی دارد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم قبل از خرید، این مقاله یزومیت را جهت آشنایی با انواع کولر و فناوری های رایج آن ها دقت معاینه کنید.زمان سودا

بهتر است درون فصول سرد سال سبب خرید کولر گازی اقدام کنید. این امر چند مرحمت دارد. مقدمه اینکه بسیاری از شرکت ها وسیله های یخ کننده ی خود را تو ماه های سرد سال به حراج می گذارند و با تخفیف ویژه نمایش می کنند. دلیل دیگر این است که چنانچه درون ماه های گرم سال که بلندی خرید و فروش کولر است رفتار به خرید کنید، امکان پذیر است نصّاب های مجاز ثانیه کافی بخاطر انتصاب زننده کولر شما نداشته باشند و مجبور شوید چند روزی استراحت کنید. بنابراین، تو عارض امکان در ماه هایی رفتار به خرید کولر کنید که بتوانید هم از تخفیف و بی آرامی از خدمات نوع دوستی برخوردار شوید.

کولر آبی

سازوکار کولرهای آبی با کولرهای گازی کاملا متفاوت است؛ اساسا مقایسه ی این دو سنخ کولر به دلیل اختلاف در مصرف آن ها حساب دان به نظر نمی رسد. کولرهای آبی از شمارش استعمال برق بهترین زیرفون عمل می کنند و سازوکار نسبتا سهل و ارزش پایین رطوبت دارند؛ اما تنها بخاطر شهرها و مناطقی که آب و هوای گرم و بی آب دارند ارزان هستند. رایج ترین جنس کولر آبی در ایران، کنار بام مسکن صبر می گیرد و سرمای آن از طریق کانال های کولر بوسیله تو منزل هدایت می شود. کولرهای آبی متناسب محموله نیز وجود دارند که ناچیز در منازل مورد استفاده صبر می گیرند.

اگر مسکن ی شما دارای بام و کانال کولر است، می توانید مطمئن باشید که کولر آبی درون منطقه ی شما جواب می دهد. در جانب مقابل، مناطق مرطوب مثل نواحی شمالی که به برهان بارش زیاد باران کف اطاق ها شیروانی هستند و رطوبت به دلیل مجاورت دریا بیش ارتفاع است، محیط به واژه از تازگی اشباع می شود. تو نتیجه، امکان استفاده از کولر آبی وجود ندارد و کولر گازی گزینه ی درست به‎ شمار می آید.کولر آبی پوشالی

سازوکار کولر آبی بیش میسر است. در این نوع کولر، پیله از مجاورت آب روی پوشال های چوبی عبور داده می شود و مولکول های آب آزاد می شوند و فضا مرطوب و خنک می شود و در نهایت به خشکی امدن پی جریان هم رفتی، هوای حجره خنک می شود. توربین داخل کولر آبی به معاون پوشال های خیس می تواند باد خنکی ایجاد کند که تا ۲۰ درجه سردتر از دمای بیرون باشد. این ورم مسلما مرطوب است؛ بنابراین، گفته می شود برای استفاده از کولر آبی حداکثر رطوبت هوای منطقه ی شما باید ۶۰ منصب باشد. 

مشخصه ی واقعی کولر های آبی که هنگام معامله باید به آن توجه کرد، استعداد موتور الکتریکی آن ها است که بین بازه ی ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ قرار دارد. با افزودن این عدد، کولر توان بیشتری در مکش و پرتاب فضا به تو جا مورد نظر و از ضابطه کانال های مورد نظر دارد. بدین تزیین با توجه بوسیله دمای منطقه سکونت و تیمار چنین مساحت منزل خود، باید اقدام به فروش کولر با نبوغ مناسب را بکنید. 

کولر های آبی سالانه به سرو نیاز دارند. بررسی و در صورت نیاز تعویض، پوشال و تسمه از مهم ترین ملزومات سرو های کولر های آبی است. با این حال این دسته از کولر ها بوسیله برهان قیمت پایین تر، مصرف صاعقه کمتر، هزینه ی کمتر نصب و حزن چنین هزینه ی بیش پایین سرو و تعمیر تو صورت بروز دشوار نسبت به انواع گازی، محبوب ترین نمونه ی تک استفاده درون قلمرو است. 

با این حال کولرهای آبی به دلیل فناوری قدیمی خود، نکات منفی زیادی دارند که می توان به ورود گرد و غبار، امکان رشد میکروب و آلودگی ها درون پوشال و انتقال آن ها به محیط خانه، کاهش عملکرد داخل رخ افزودن حرارت و عدم استعمال تو هوا های مرطوب اشاره کرد. داخل همین راستا و با توجه بوسیله آب و هوای گرم و خشک بیشتر مناطق کشور، کولر های آبی سلولزی توسعه یافتند.

کولر های آبی پوشالی کم قیمت استفاده های شوهردار تو زمان نگارش این مقاله برچسب پر پشت بین ۵۰۰ تا ۱.۳ میلیون تومان را ودیعه بوسیله توان، به همراه دارند.

ویژگی های مثبت:مناسب برای مناطق خشکقیمت پایینهزینه ی نگه داری اندکمصرف صاعقه پایین

فردی های سلبی:عدم توانایی مناسب در خنک سازی فضا های مرطوبکاهش متناسب توجه عملکرد در رخ افزایش زیاد حرارت (بیشتر از ۳۸ منصب)رشد باکتری و میکروب ها داخل پوشالنیاز تعویض سالیانه ی پوشال هاعدم توانایی درون جلوگیری از ادخال آلودگی محیط به محل سکونتکولر آبی سلولزی

کولر های آبی سلولزی نسبت به گوناگون پوشالی عملکرد کاملا یکسانی دارند و تنها از پد ها سلولزی به جای پوشال های چوبی نصیب می برند. پوشال ها بوسیله دلیل ساختار خاص خود، توانایی زیادی در نگه داری آب را نداشته و با توجه به جنس و ماهیت خود، برای جلوگیری از حیات میکروب ها و بهبودعملکرد کولر در خنک سازی، هفتگی باید تعویض شوند. اما پد های سلولزی به دلیل ساختار خود هر چهار سال نیاز به تعویض دارند و غم چنین غلظت بالای آن ها اجازه ی ورود گرد و غبار را به داخل کولر و داخل ادامه محیط ساختمان نمی دهد. با توجه بوسیله افزایش زیبنده توجه سطح آلودگی محیط در کلان خانه دادن های کشور، قویا پیشنهاد می شود برای ایجاد محیطی سالم تر، از این دسته از کولر ها بهره ببرید. 

پد های سلولزی چیرگی های دیگری نسبت به پوشال ها دارند که می توان به ساختار یکپارچه ی آن ها اشاره کرد. به لطف ساختار یکپارچه و فناوری پیشرفته تر داخل تولید این صفحات، هوای یخ یکسانی وارد کولر و محل سکونت می شود. هم این طور بوسیله لطف اقتدار بالای این ساختار سلولزی در نگه داری آب، هوا کاهش دمای برازنده توجهی نسبت به انواع پوشالی می یابد.

کولر های آبی سلولزی به زودی و به صورت کامل جایگزین انواع پوشالی خواهند شد. این دسته از کولر های توانایی بیشتری داخل خنک سازی محیط، کارکرد در شرایط دمایی بالا و ارایه ی هوای دلپذیر و فاقد از آلودگی و میکروب را نسبت به انواع سنتی پوشالی دارند. البته نرخ بالاتر و نبود وسیع ی پد های سلولزی برای تعویض، از نکات منفی این دسته از کولر های محسوب می شوند که البته با گسترش تولید آن ها شاهد گشایش تدریجی این موارد خواهیم بود. 

فرق پوشال و پد سلولزی

کولر های آبی سلولزی ارزان استفاده های خانگی درون زمان نگارش این مقاله برچسب بانوا بین۱.۳ تا ۴.۵ میلیون تومان را بسته بوسیله توان خنک سازی، بوسیله همراه دارند.

محدودیت های مثبت:توانایی یخ سازی بیشتر نسبت به انواع پوشالیخنک سازی موثر درون صورت افزایش دما ی هوا و رساندن دمای ۴۲ درجه (حداکثر دمای کارگر این کولرها) به ۲۵ درجهعملکرد اندک صوت ترکیفیت تاسیس بهتر نسبت بوسیله معیار های پوشالیجلوگیری از رشد باکتری و میکروبجلوگیری از دخول آلودگی محیط به نگرش سکونتمصرف صاعقه پایینعدم نیاز به سرویس سالیانه

انفراد های منفی:قیمت اعلی نسبت بوسیله کولر های آبی پوشالینبود گشاد ی رخت یدکیعدم توانایی تو خنک سازی محیط های مرطوبکولر گازی

کولرهای گازی راحتی دارند که از تنوع زیاد بالاتری برخوردار هستند و عموما سازوکاری مشابه یخچال دارند. کولر های آبی با توجه بوسیله ساز و کار خود بخاطر محیط هایی با دمای بیش از ۴۲ منصب به بالا نیکوترین گزینه ی موجود هستند بجای کولر های آبی سلولزی نیز داخل دمای هوای مذکور عملکرد خنک سازی کاری خود را از دست می دهند. آبی که از قفا آن ها طی فرآیند چکاندن خارج می شود، علامت می دهد که این وسیله ها مناسب محیط های مرطوب هستند و ضمن خنک کردن فضا، کاهش رطوبت آن را همچنین پهلو عهده داری دارند.

با پیشرفت صنعت کولرسازی، شرکت های سازنده به خاطر افزایش قابلیت های جدید، بالا بردن چونی و پاسخگویی هر چه بیشتر نیازهای استعمال کنندگان افتادند. شریک شدن ها با نمایش مدل های جدید کولر گازی، نه تنها انگیزه تحولی در صنعت کولرسازی دنیا شد، بلکه با افزایش امکانات گسترده و کاری روی آن ها، بیش از پیش فناوری های روز دنیا را به بناء ها آوردند. مزایای کولر گازی نسبت به کولر آبی شامل مرزوبوم های وسیعی می شود که از آن جمله می نبوغ به قابلیت تنظیم دما و لطافت هوا، قابلیت سرمایش و گرمایش، ول بودن مایه و لیس خواهش برای پیدا شدن سیستم مرکزی، سیستم های تصفیه هوا برای از بین بردن گردوغبار و ویروس و باکتری و بهترین سازی کاربرد کارمایه رمز کرد.

کولر گازی قابل حمل

این سنخ کولر روی زمین استراحت می گیرد و با توجه به چرخ دار بودن، قابلیت جابه جایی دارد. کولره گازی زیبنده محموله داخل هر جایی که صبر بگیرد، هوای اتاق را مکش می کند و با پایین آوردن گرما و رطوب و دمش مجدد آن بوسیله فضا، باعث یخ شدن اتاق یا منزل می شود؛ اما مسئله ی اساسی در سازوکار این نوع مایه ها این است که خلال کار هوای گرم نیز تولید می کنند. بوسیله همین جهت، لازم است آن ها را داخل مباشرت پنجره یا بالکن قرار دهید تا وقتی هوای خنک را به حجره شما می دمد، هوای گرم خود را خارج یواش. معمولا قیمت کولر سزاوار سرزنش حمل ناچیز از انواع دیگر است؛ اما مدل های پیشرفته و گران قیمت آن نیز یافت می شود.

ویژگی های کلیدارای دو درگاه؛ یکی بخاطر دمیدن هوای یخ و یکی بخاطر آزادسازی هوای گرم.شایان تنظیم متناسب با فضای مادون پوششانعطاف پذیر بودن درگاه خروجی هوای گرم

ویژگی های مثبتقابلیت حمل بالا؛ به طوری که به آسانی می توانید دستگاه را بین اتاق ها جابه مکان کنید.قیمت اندک نسبت بوسیله انواع دیگر

ویژگی های منفیاین مایه ها عموما از نقطه دیدن زیبایی چندان مطلوب و دلپذیر نیستند؛ معمولا فضای زیادی اشغال می کنند و دکور منزل شما را به بی آرامی می زنند.فقط هوای اتاقی را که در آن قرار دارند خنک می کنند.باید پشت آن ها فضای باز برای در رو هوای گرم وجود داشته باشد.قطع: ۶ تا ۱۲ کیلوگرمبازه ی ارزش: ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ دلارکولر گازی دیواری یا پنجره ای

این مایه در چهارچوب پنجره نصب می شود؛ به طوری که نصف در در مسکن و نیم درون خارج آن فراغت می گیرد. این مدل که استفاده از آن رواج فراوان دارد، با صبر گرفتن تو فضای پنجره، از قسمت جلو هوای خنک را به داخل می دمد و از قسمت پشت، هوای گرم خانه را به بیرون منتقل می کند.

انفراد های کلیقابلیت نصب به جای پنجرهاین نوع کولر با طراحی مکعبی و جعبه ای شکل، درون کمیت های کوچک تا خیلی بزرگ ارائه می شود.

ویژگی های مثبتکولر گازی دریچه ای نبوغ حمل متوسطی دارد و معمولا انتصاب آن به انرژی و زمان بیشتری نسبت به کولر سزاوار سرزنش حمل نیاز دارد. با این وجود، در قیافه نیاز می استعداد دستگاه را به پنجره ای دیگر منتقل کرد.کولر گازی پنجره ای با توجه بوسیله استراحت گرفتن در فضای پنجره، محل قرارگیری مبلمان خواه سایر اجزای دکوراسیون منزل شما را اشغال نمی کنند.

ویژگی های منفیاندازه ی مبصر این سنخ کولر باعث می شود تقریبا تمام فضای دریچه عقد شود. داخل نتیجه دیدن شما بوسیله بیرون و تابیدن پرتو به داخل ناممکن می شود.این سنخ کولر نیز مانند کولر قابل حمل فقط فضای اتاقی که پنجره ی آن را اشغال کرده اند، یخ می کنند.حدود پیمانه: ۲۵ تا ۴۵ کیلوگرمحدود قیمت: ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ دلارکولر گازی دیواری یا اسپلیت

اسپلیت از حداقل دو حصه تشکیل شده است. بخش اول در محیطی خارج از ساختمانی یا روی جزء بیرونی خرابه قرار می گیرد و جزء دیگر تو منزل، روی خرابه اتاق تک نظر انتصاب نصب می شود. اندکی که درون خارج از منزل قرار می گیرد شامل کمپرسور است و هوای سرد تولید می کند و کمی که در اتاق قرار می گیرد وظیفه ی دمیدن هوا را پیاده شدن عهده دارد. این دو بخش از قانون لوله هایی که از پیش بوسیله همین منظور تو دیوار تعبیه شده اند به هم متصل می شوند. کمپرسور هوای گرم بیرون منزل را به داخل خود می کشد و پس از خنک سازی از سر لوله به دمنده ی تو منزل می فرستد تا هوای سرد در منزل دمیده شود.

فردی های کلی

این نوع کولر گازی از لحاظ زیبایی بسیار دلپذیرتر از مدل های قبل است و خیر عزب فضای منزل را اشغال نمی کند، بلکه باعث تزیین آن نیز می شود. به علاوه، بوسیله برهان قرارگیری جزء اصلی و پرسروصدای کولر یعنی کمپرسور در خارج از منزل، این سنخ کولر صدای بسیار کمی تولید می نرم و از این رو، گزینه ی انعام بخاطر کاربرد تو حجره خواب به شمار می رود.

ویژگی های مثبتاین نوع کولر به دلیل داشتن کمپرسور خارجی، سروصدای بسیار بخشی تولید می کند.انتصاب این کولرها وابسته به بود دریچه خواه منافذ این چنینی ازاله.زیبایی و جذابیت ظاهری این دستگاه ها به جلوه ی دکوراسیون منزل شما می افزاید.کولر گازی اسپلیت کاربرد برق بهینه ای دارد و می توان با افزودن پنل های متعدد، هوای سرد تولیدشده توسط کمپرسور را به اتاق های بیشتری نقل مکان کرد.

ویژگی های منفیکولر اسپلیت معمولا کاربرد صاعقه کمتری نسبت بوسیله سایر مقیاس ها دارد؛ اما قیمت آن  نسبت به انواع دیگر گرانبها زیرفون است.اسپلیت قابلیت حمل ندارد و تبدیل جا آن زیاد مشکل است.حدود قطع: ۳۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم بسته به حجم کمپرسورحدود ارج: ۵۰۰ تا ۱۰ هزاره دلار برند کولر گازی

برند کولر گازی یکی دیگر از نکته های مهمی است که باید هنگام خرید بوسیله آن توجه داشت. انواع کولر گازی چینی با ظاهری زیبا، اما کیفیت و کشش عمر پایین تو راسته افزودن یافته است که گاهی اوقات افراد را به اشتباه می اندازد. باید با مطالعه خصوصیات و چگونگی کیفیت دستگاه، اقدام بوسیله خرید کرد؛ خیر اینکه صرفاً با دید ظاهر و طراحی زیبای کولر تو تله برندهای ناشناخته میدان افتاد که هیچ تضمین وگارانتی برای معامله میوه خود ندارند. کولرهای گازی که با گارانتی شریف متوجه راسته کشور می شوند، گارانتی چندساله بخاطر کمپرسور عرضه می کنند که خیال مشتری را از کیفیت و دوام مایه راحت می یواش.سنخ اتومبیل

پس از اینکه تصمیم گرفتید اساسا چه نوع کولر گازی انتخاب کنید، باید به نوع سواری آن نیز مداقه کنید؛ یعنی فاکتور بعدی داشتن موتور خطی یا اینورتر است. علاوه پهلو این، دوکاره وجود داشتن کولر، یعنی گرمایشی سرمایشی بودن آن نیز می تواند از نکات متناسب توجه باشد.اینورتر (Inverter)

کولرهای گازی جدید دارای قابلیت اینورتر هستند و مصرف برق را تا ۷۰ درصد کاهش می دهند. سامسونگ، ال جی و فداکار دیگر از تولیدکنندگان سیستم های خنک کننده بوسیله مصرف از کمپرسور اینورتر روی آورده اند. مثلا کمپرسور اینورتر هوشمند معیار های Triangle و Q9000 سامسونگ، سرعت خویشتن را با توجه به دمای فضا انتظام می نرم و بوسیله این نظم کمترین معیار کارمایه به هدر می رود و باعث کم شدن نفقه برق مصرفی می شود. حالت «تک کاربره» یکی دیگر از استعداد های کولرهای گازی مدرن است که با فعال کردن آن نیازی حلق به دفعات کولر گازی را خاموش و فاش کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. درون این حالت، کمپرسور و فن تنها به مدت لازم حکم می کنند تا دمای هوای مطلوب را حفظ کردن کنند و وقتی ضرورتی نباشد، خاموش می شوند. بنابراین مصرف صاعقه به کمترین استاندارد امکان پذیر می رسد.

این میزان ها می توانند سرعت کمپرسور را رفعت و پایین کنند. این یعنی نیازی بوسیله خاموش و فاحش کردن دستگاه نیست و داخل مبادله سرعت حکم موتور بر اساس حاجت افزایش و کاهش می یابد. عدم احتیاج به خاموش و صریح کردن متوالی کولر باعث کاهش تنگ کردن روی کمپرسور و نیز کاهش مصرف صاعقه می شود. به همین جهت، معیار های دارای اینورتر عموما بهینه زیرفون عمل می کنند و مصرف انرژی کمتری دارند. امروزه اکثر اسپلیت های موجود در بازار از نوع اینورتر هستند.غیرخطی یا معمولی

در این نوع کولر، کمپرسور خواه تو حالت امر با کامل قدرت است خواه خلوت. به همین دلیل، موتور این استاندارد مدام در حال خاموش و روشن شدن است که باعث افزایش استفاده برق و استهلاک دستگاه می شود. مقدار این مدل معمولا کمینه از استاندارد های اینورتر است.راهنمای معامله متاع خانگیراهنمای خرید یخچال فریزرراهنمای ابتیاع بهترین ماشین لباسشوییراهنمای خرید وسیله تصفیه هواراهنمای خرید تلویزیونسیکل برعکس

میزان های دارای سیکل معکوس در واقع علاوه به خشکی امدن یخ کردن می توانند تو فصول سرد نقش وسیله ی گرمایشی را نیز ایفا کنند. داخل صورت صلاحدید، می توانید به جای خرید افزار گرمایشی گران قیمت، کولر گازی فراهم به سیکل به پشت تهیه کنید تا گرمایش و سرمایش را همزمان داخل یک دستگاه داشته باشید.فقط سرمایشی

اگر داخل مناطق گرمسیر زندگی می کنید یا مایه ی گرمایشی دارید و صرفا احتیاج به خنک کننده دارید، کولر گازی تک کاره بوسیله دلیل قیمت پایین نمدار نسبت به دوکاره ها انتخاب بهتری برای شما خواهد حیات. این معیار به جاهل از گرمایش، تمامی امکانات دیگر را دارد.ظرفیت کولر

بهتر است کولری که انتخاب می کنید از لحاظ حجم متناسب با فضایی باشد که ترانه یخ کردن آن را دارید. در غیراین صورت، دستگاهی که خسته باشد، حاصل ی مطلوب نخواهد داد و دستگاهی که قدرت بسیار از حد داشته باشد علاوه پهلو اینکه نفقه ی بیشتری در به خشکی امدن دارد، مجبور است مدام خاموش و بی پرده شود.

حجم سرمایش و گرمایش کولرها در بسیاری از کشورها با وات و کیلووات عنوان می شود. این واحد در هند Ton است و درون ایران قرین بسیاری کشورهای دیگر BTU یا واحد گرمای بریتانیایی است. یک حجره رویا می تواند با کولر ۲۵۰۰ واتی خنک شود و یک فضای بزرگ تر مانند اتاق پذیرایی ممکن است به دستگاهی ۶۰۰۰ واتی نیاز داشته باشد تا به قطع کافی خنک شود. درون لحاظ با واحد BTU، می توان گفت به طور متوسط هر ‏۴۵ متر مربع هوا به ۵۰۰۰ بی تی یو نیاز دارد. البته فاکتورهای یدکی داخل این تعیین مدل ظرفیت کولر دخیل هستند. فروشنده ها ممکن است هموار دستگاه هایی با ظرفیت بسیار فراز را بوسیله شما پیشنهاد دهند؛ اما بهتر است شما با محاسبه ی موارد زیر، کولری با ظرفیت متناسب با نیاز خود تفویض کنید.ابعاد اتاق شامل طول، عرض و ارتفاعماهیت اتاق محتوی اتاق پذیرایی، سالن، آشپزخانه، اتاق خواب و…اندازه و جهت پنجره ها و درهای شیشه ای؛ پنجره یا درب تیغ ای شمالی خواه غربی می تواند درون تابستان گرمای زیادی به داخل منتقل کند.سایه بان ها و پرده هایی که روی پنجره ها نصب هستند.عایق بودن یا نبودن کف، سقف و دیوارها و دوجداره وجود داشتن یا نبودن پنجره هاآب وهوای منطقه از محاسبه میزان گرما و رطوبتتعداد افرادی که در فضای تک دید شما سکونت دارند

پس از در نظر گرفتن موارد علو می توانید یک معیار کولر گازی با ظرفیت زیبنده یا کمی بالاتر از حد نیاز تدارک کنید. مثلا چنانچه به این نتیجه رسیدید که فضای شما به کولر ۲۳۰۰۰ بی تی یو نیاز دارد، می توانید کولری حداکثر با ظرفیت ۲۴۰۰۰ بی تی یو گزینش کنید تا درون شرایط احتمالی گرمای موکد مشکلی درون خنک کردن هوا نداشته باشید.

جو زیر به صورت تقریبی، حجم لازم برای ابعاد فهرست شده را مدال می دهد. توجه داشته باشید که مقادیر زیر تقریبی و بسته به تعداد دریچه ها و نورگیر وجود داشتن یا نبودن اتاق متناسب تحول هستند.اندازه ی فضاظرفیت تک نیازاندازه ی محیط حجم تک نیاز  ۱۴ متر مربع۵۰۰۰ بی تی یو۶۵ متر مربع۱۴۰۰۰ بی تی یو۲۳ متر مربع۶۰۰۰ بی تی یو۹۳ متر مربع۱۸۰۰۰ بی تی یو۲۸ متر مربع۷۰۰۰ بی تی یو۱۱۱ متر مربع۲۱۰۰۰ بی تی یو۳۲ متر مربع۸۰۰۰ بی تی یو۱۳۰ متر مربع۲۳۰۰۰ بی تی یو۳۷ متر مربع۹۰۰۰ بی تی یو۱۴۸ متر مربع۲۵۰۰۰ بی تی یو۴۲ متر مربع۱۰۰۰۰ بی تی یو۱۷۶ متر مربع۲۸۰۰۰ بی تی یو۵۱ متر مربع۱۲۰۰۰ بی تی یو۲۵۰ متر مربع۳۶۰۰۰ بی تی یو

توجه به میزان مصرف برق دستگاهنرخ بهینگی کاربرد کارمایه

مدل های متنوع را از رویت نرخ بهینگی مصرف انرژی (EER) مقایسه کنید. این عدد روی کولرهای امروزی خیس درج می شود و هرچه EER بالاتر باشد به این مجرد است که مصرف انرژی پایین خیس است. فراموش نکنید در فصول گرم سال حدود ۴۰ درصد از استعمال برق شما را کولر گازی به خود اختصاص خواهد داد. بنابراین، با برگزینی یک کولر گازی بهینه، هرچند گران تر، می توانید تو نفقه های آتی خود صرفه جویی کنید.

پیمانه

همان طور که پیش تر تذکر شد، انتخاب کولر قابل با ابعاد اتاق در میزان مصرف کارمایه تأثیر به سزایی دارد.ستاره های انرژی

هرچه تعداد ستاره های انرژی یک وسیله بیشتر باشد، عملکرد آن بهینه خیس است.حالت اکو، یا اکونومی مود

اگر کولر شما این قابلیت را داشته باشد، می توانید بخاطر مدیریت مصرف کارمایه از آن استفاده کنید.برگزینی دمای مناسب

دمایی که روی نمایشگر کولر مشاهده می کنید، درواقع دمای شعار شما محسوب می شود؛ دمایی که مایل هستید فضای اتاق بوسیله آن برسد. بسیاری از افراد هنگام احساس گرمای شدید، این منصب را روی پایین ترین اندازه ممکن انتظام می کنند. باید بدانید هر درجه ی پایین مرطوب به منزله ی ۱۰ درصد نفقه ی اعلی است. در صورتی که اندکی صبر و طاقت بیشتری به خرج دهید و دمای کمال مطلوب را مثلا روی ۲۵ منصب تنظیم کنید، بی قراری بوسیله وسیله شما تنگ کردن نیامده و مستهلک نمی شود، بی قراری در مصرف کارمایه صرفه جویی خواهید کرد.

همین موضوع در خصوص گرمایش همچنین صدق می درنگ. چنانچه دمای بیرون ۱۰ درجه ی سانتی گراد است، دمای هدف را بوسیله جای ۲۵ روی ۱۸ منصب ی سانتی گراد تنظیم کنید و در عارض نیاز لباس گرم رطوبت بپوشید.دمای هدف

نکته ی دیگر این است که تکاپو کنید نفاق دمایی که از قانون کولر ایجاد می کنید، بیش از ۸ درجه ی سانتی گراد نباشد؛ مثلا اگر دمای بیرون ۳۵ درجه است، دمای هدف کولر را روی ۲۷ درجه تنظیم کنید تا هم ضیق کمتری به کولر بااطلاع شود و تیمار استعمال برق کاهش یابد. در صورتی که اتاق شما درزهای اضافی نداشته و دیوارها عایق باشند به طوری که هدررفت انرژی کم باشد، می توانید این بازه را به ۱۰ درجه افزایش دهید.برچسب کارمایه

علاوه بر ستاره های مصرف انرژی که توسط اداره های خارجی به محصولات تعلق می گیرد، راه اندازی های داخلی نیز برچسب مصرف کارمایه را بخاطر محصولات در رویت گرفته اند که هرچقد رتبه ی دستگاه در این برچسب پلکانی والاتر باشد، نشانگر بهینه بودن مصرف صاعقه آن است. بنابراین، لازم است تو این خصوص نیست مداقه نظر داشته باشید.نمره حضور افراد

برخی مقیاس ها به سنسور تشخیص محضر شخص در حجره مجهز هستند. داخل نتیجه، تا وقتی کسی داخل اتاق حضور دارد، مایه بوسیله کار خود دنباله می دهد و در رخ تهی شدن اتاق به حالت اکو سوییچ می کند. حتی فداکار نمونه ها با نمره محل آستان بی مانند باد یخ را به جانب او می دمند.حالت رویا

تنظیمات حالت خواب دما را وهله به جنین بوسیله سطح مطلوبی می رساند تا وقتی که شما در خواب هستید، کولر ضمن تولید صدای کمتر، استعمال صاعقه کمتری نیز داشته باشد.پره های قابل تنظیم

هنگام معامله کولر گازی، مداقه کنید پره های پنجره ی آن قابل انتظام دستی یا موتوری باشند. امکان سبب اعطا کردن به خوش نویسی دمش باد می تواند در تجربه ی شما در استفاده از کولر مؤثر باشد؛ بوسیله طوری که اگر باد کولر بوسیله سمت شما باشد سریع زیرفون یخ می شود و آن را خاموش می کنید و از این علت می تواند درون کاهش مصرف صاعقه مؤثر باشد.ویژگی های کلی کولرهاریموت کنترل

کولرهای گازی امروزی، از هر نوعی که باشند، دارای ریموت کنترل هستند. این قابلیت به شما امکان ارتکاب تنظیمات از گونه دور را می دهد. بنابراین، می توانید به محض اینکه فضای مسکن یخ شد، رفتار به باثبات کردن کولر کنید و کاهلی و خواب آلودگی باعث کاربرد بی روش ی صاعقه نخواهد شد.تایمر

تایمر محدودیت مهم دیگری است که باید مد نظر قرار عدالت. تایمرهای پیشرفته به شما این امکان را می دهند که بخاطر زمان های مختلف روز تنظیمات مختلف را تو رویت بگیرید یا قبل از اینکه از سر فقره برگردید کولر نمایان شود و فضای منزل را برای شما خنک کند.فیلتر ضدباکتری

فیلتر ضدباکتری باعث می شود، باکتری ها، گردوغبار و سایر موارد آلرژی زا حذف و هوای حجره تصفیه شود. بیشتر کولرهای گازی امروزه نقش یک سیستم تهویه ی هوای دلپذیر را همچنین دارند و علاوه بر ساختن سرمایش و گرمایش، فضایی پاکدامن و مطبوع نیز فراهم می کنند. برخی از کولرهای گازی با بهره گیری از فن شناسی های نوین، این امکان را برای استعمال کنندگان حاضر می کنند که علاوه بر خنک کردن محیط، از هوای سالم و پاکیزه نیز لذت ببرند. جهیز های تصفیه هوا، گرد و غبار، ویروس ها و باکتری ها از جمله ویروس آنفولانزای جنس A A موجود در هوا را از بین می. برند به نشانی مثال سامسونگ از سیستم خاص تصفیه هوا با معروفیت حکیم (ویروس Virus) Doctor طولانی ذرات مضر موجود داخل هوا از جمله باکتری هایی که در فیلترهای معمولی باقی می مثل را از بین می برد و آن ها را تبدیل به ذرات بخار آب می. کند همچنین فیلتر دیگری به نام Zero داخل کولرهای این شریک شدن وجود دارند که ذرات گرد و خاک موجود در هوا را باردار می درنگ و پس ازآن ذرات با بار مثبت را قرین یک آهنربای قوی جذب می. بطی ء

گرمایش همان نعوظ که ذکر شد، برخی مدل ها استعداد گرمادهی نیز دارند که هنگام سودا باید متناسب با نیاز خود غرض بگیرید که آیا نیازی به گرمادهی آن دارید خواه عزب به وسیله ای خنک کننده نیاز.دارید کویل مسی یا

آلومینیومی سیم پیچ ها یا کویل های کولر برای دگرگونی مدفوع موسوم به گاز یخچال به حالت مایع و برعکس کاربرد می شوند و همین فعل و انفعال باعث یخ شدن اتاق می. شود این سیم خم ها می توانند از سنخ مس یا آلومینیوم. باشند سیم پیچ مسی دارای نرخ انتقال گرمای بلندی و امین تر است؛ درحالی که تنها حسن سیم پیچ آلومینیومی قیمت پایین تیز آن.است قابلیت حذف

تازگی قابلیت حذف رطوبت باعث می شود که نم اتاق و رطوبت فضا از بین. برود برخی مناطق کشور، مانند شهرهای شمالی که در مجاورت دریا فراغت دارند، هموار رطوبت هوای فوقانی را تجربه می. کنند رطوبت پشته باعث خواب آلودگی و تعریق پشته می شود و شرایط را برای نمو باکتری ها فراهم می. کند قابلیت حذف رطوبت، نمناکی محیط را می گیرد و آرامش و سلامت را بوسیله همراه می.آورد موتور دوال

اینورتر چنان چه کمپرسور کولر شما دوال اینورتر باشد، مشکلاتی نظیر سرمای زیاد از حد و نویز متجاوز نخواهید داشت و کولر شما در گوهر کم نغمه بودن، کندرو تر خنک می کند و عمر بیشتری خواهد داشت و در مصرف صاعقه همچنین بهینه تر عمل می.کند مقاومت درون برابر تزلزل

برق برخی انواع کولر گازی بوسیله بوردها و ترانس های داخلی قدرتمندی مجهز هستند که داخل قیافه نوسان موکد صاعقه حتی اگر از محافظ مصرف نکنید، دچار مشکل نخواهید شد و این ویژگی ماندگاری بالای مایه را نوید می.دهد طراحی

مثلثی کولرهایی که دارای این نبوغ باشند هوای بیشتر بوسیله داخل خود می کشند و به همین جهت عملیات خنک سازی محیط را با سرعت بالاتری انجام می. دهند افزایش ابعاد و زاویه ی قسمت خروج هوای سرد درون این کولرها، باعث تکثیر پرتاب تورم و پوشش سرنوشت های بیشتری از فضای منزل می.شود ناچیز صدا

بودن نمونه نویز یا سروصدای کولر را معاینه. کنید این شاخصه معمولا تو فهرست مشخصات میوه یا در معاینه های آن در اینترنت موجود. است برخی مدل ها حالت بی لحن دارند که هرچند باعث کاهش فعالیت کولر می شود؛ ولی معیار سروصدای آن را پایبن می.

آورد درون کولرهای اسپلیت میزان ایجاد نویز مایه داخلی و خارجی هر دو شکوه. دارد وسیله اجنبی در صورتی که در مجاورت یکی از اتاق خواب ها صبر داشته باشد می تواند به شدت آرامش بی مانند یا تا اینکه همسایگان او را به هم.

بزند معیار نویز با دسی (بل) dBA معادل گیری می. شود سطح نویز معمول برای جزء تویی کولر گازی در حالتی که سرعت تدبیر در پایین ترین سرعت تنظیم شده باشد، بین ۲۰ تا ۳۰ دسی بل است و داخل حالتی که لم با بالاترین سرعت حکم درنگ ۴۰ تا ۵۰ دسی. بل نویز بخش اجنبی اسپلیت ها معمولا تو بازه ی ۴۵ تا ۶۵ دسی بل قرار می.

گیرد برای حساسیت بهتر، تو زیر پشته صداهای متنوع را بوسیله دسی بل مشاهده می.کنید ۳۰: dBA سطح صدا درون یک خانه ی آرام۵۰ dBA صدایی که هنگام رانندگی با یک خودروی کم ندا می.شنوید ۶۰: dBA بلندی صدا درون یک گفتگوی-عادی۷۰ ۸۰: dBA صدای جاروبرقی بررسی ویژگی های جزئی کولرهای گازیقابلیت امتیاز

خودکار در عارض داشتن این قابلیت، وسیله تنظیمات مطلوب کاربر را در خود ذخیره و دما و تنظیمات را به صورت خودکار بر اساس آن انتظام می. نرم فداکار مدل های پیشرفته خیس تعداد افراد داخل اتاق را تشخیص می دهند و با محاسبه ی گرمایی که بدن این افراد ایجاد می کند، تنظیمات را انجام می.دهند ویژگی خواب

خوش کولرهای پیشرفته به قابلیت بوسیله معروفیت خواب (خوش Good) Sleep مجهز هستند که به واسطه ی آن داخل کشش شب با لحاظ ی مداوم دما و رطوبت، این دو فاکتور را در حد مطلوب نگه می دارند تا ضمن مجهز آوردن خوابی راحت بخاطر شما، تا ۳۶ درصد در مصرف انرژی همچنین صرفه جویی.

کنند روشن شدن با

پیامک به طور طاسی یک کولر گازی بخاطر خنک کردن منزل به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز. دارد چنان چه دستگاه شما به توان روشن شدن با پیامک مجهز باشد، می توانید چند دقیقه قبل از رجعت به خانه، با ارسال پیامک، کولر را مشخص کنید تا بوسیله محض چسبیدگی به منزل از فضای خنک آن لذت.ببرید دمل

موسمی این فناوری باعث می شود تری موجود تو محیط به نعوظ طولانی خمود نشود تا سرمای ایجادشده جگرسوز. نباشد به علاوه این فناوری باعث کاهش کاربرد برق تا.۳۶ ۴ درصد می.شود وحدت وای

فای کولرهایی که از وای فای پشتیبانی می کنند، از طریق اپلیکیشن موبایل سزاوار سرزنش کنترل. هستند به علاوه از سر اینترنت اشیاء می توانید قبل از رسیدن بوسیله خانه، کولر را روشن کنید تا طی ادخال به منزل، هوای خنک را تجربه.کنید فیلتر

متراکم فیلترهای متراکم باعث می شوند تا ذرات معلق در هوا و باکتری های موجود تا ۹۰ درصد جذب شده و هوای خنک خالص تو اتاق قضیه ظاهر. یواش تمیز کردن این فیلترها نیز به سادگی بیرون آوردن شستشوی آن ها خواهد.بود وزش دمل سه گانه

مربوط باینده کولرهایی که دارای تیغه ها یا پره های دوگانه هستند و به توان وزش باد سه (بعدی 3D) Wind فراهم هستند، ۱۲۰ درجه ی افقی و ۹۰ درجه ی عمودی را پشتیبانی می کنند و از این قانون باعث خنک شدن تند خیس فضا می. شوند به علاوه، پرتاب نفخ این فناوری در حدود ۱۳ متر است و این یعنی تقریبا تو هرجایی از اتاق که باشید خنکی را احساس خواهید.کرد کنترل هوشمند از قانون تلفن

هوشمند امروزهلوازم خانگی نیز هر روز بوسیله سمت هوشمند شدن پیش می روند، برخی از کولرهای گازی مثل قابلیت کنترل از سر اپلیکیشن و از گونه دور را. دارند پس چنانچه قصد دارید بوسیله سمت هوشمندسازی منزل خود لول کنید، زشت حلق نیمه نگاهی بوسیله قابلیت کنترل آن ها از ضابطه اپلیکیشن ها نیز داشته.باشید قابلیت بدون دمل یا

WidFree کولری که به قابلیت ویندفری مجهز باشد، پس از رساندن دمای اتاق به دمای مطلوب، سرما را عاری دمش از  طریق ۲۱۰۰۰ منفذ کوچک عبور می دهد تا بدون وزش باد هوای حجره را خنک نگه. دارد هوای خنکی که تو حالت ویندفری از کولر منتشر می شود ، سرعتی معادل.۰ ۱۵ متر کنار ساعت دارد که طبق استانداردهای جهانی، این قضیه هوا، مسئله ثابت هوا به شمار می.جوی گمارش کولر

گازی بهتر است نصب کولر توسط افراد پخته صورت. گیرد این کار مقدور است مقداری خرج به همراه داشته باشد؛ اما می تواند از ضرر های احتمالی و از بین عدول کردن گارانتی جلوگیری. بطی ء فدایی شرکت ها با ارسال نصاب مجاز این کار را بدون قبض هزینه نیز عمل می.

دهند توجه داشته باشید که هوای سرد از هوای گرم وزین پر حرارت است؛ بنابراین برای استخراج مولود ی بهتر، کولرها باید تو بالاترین نقطه از دیوار نصب شوند و پره های آن ها رو به بلندی فراغت. گیرد برای کاربرد بوسیله نشانی گرم کننده، باید پره ها رو به پایین استراحت.

گیرند مدخل خارجی اسپلیت ها باید روی زمین حیاط خواه بالکن استراحت گیرد یا روی دیوار بیرونی نصب شود تا از تابش آفتاب یمین در امان. باشد تو حالت مطلوب، فاصله ی بخش دل با تویی باید بین سه تا پنج متر.باشد جمع

بندی علاوه به خشکی امدن کامل مواردی که گفته شد، بودجه ی موجود و همچنین دلخواه ی اعضای خانواده نیز تو تفویض کولر نقش مهمی عمل می. کنند به طور کلی، می توان گفت تو عارض داشتن امکان و مراد به بیع کولر گازی، یک دستگاه از نوع اسپلیت با قابلیت گرمایش و سرمایش که حجم آن سزاوار سرزنش با فضای مرسوم نظر باشد و ویژگی های طاسی و رایج کولرهای امروزی را دارا باشد، برای اکثر خانواده ها گزینه ی مطلوبی بوسیله شمار می. آید البته این نکته را در دیدن داشته باشید که در صورتی که داخل نقاط گرن و بی آب سکونت (دارید دمای هوا تا حداکثر ۴۲)منصب ، با استفاده از کولر آبی سلولزی می توانید تا وزن یدکی از افزایش هزینه های مصرف صاعقه خود بکاهید و در گوهر حال هوای مطبوع و خنکی را امتحان.

کنید امیدواریم از خواندن این راهنمای معامله کمال استفاده را دربند باشید و بتوانید خرید موفقی داشته. باشید می توانید نظرات و تجربیات خود را در تک کولرهای گازی در پاره دیدگاه ها با زومیت بوسیله اشتراک.بگذارید بیشتر:بخوانید کولر OxiCool مجهز به یخ کننده آبی در CES 2020 رونمایی شدمسیر چالش برانگیز میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ برای مقابله با گرمای ۵۰ منصب ایگزارش زومیت از رویداد Air Solution 2019 ال جیتبدیل گرما به برد با فناوری نو یک استارتاپ هلندیبا فناوری های وزش موقر و آسایش بخش کولرهای گازی مدرن آشنا

شاید دوست داشته باشید:

فیلم | شوخی زاک کینگ با کرونا | چهره ای با ۴۳ میلیون فالوئر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین و به نقل از گاردین، جایی درون کالیفرنیای جنوبی و روزهای بور گذاری اجتماعی، طلوع خور […]

برندگان تمرین قرنطینه گالری گلستان اطلاع دادن شدند

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هنرآنلاین، این مشق که هشتم فروردین ۱۳۹۹ با نشر طلبیدن از سوی لیلی […]

اجرت ادبی «سینه دل دوکا» فرانسه برای «جویس کارول اوتس»

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از اکونومیک تایمز نوشت: عطیه جهانی «سینه قلب دوکا»ی فرانسه که گران ترین کارمزد […]