فلسطینی ها بوسیله شیوه خویشتن از بنکسی تقدیر کردند

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، این عکس ها را عکاسان فلسطینی از نقاشی هایی خمود اند که بنکسی برای همدردی با مردم مظلوم کرانه باختری روی دیوارهای این منطقه و دیگر نقاط گیتی کشیده است. هنرمندان ساکن غزه همچنین عبارت «شکر بنکسی» را روی شن های ساحل دریا نوشتند تا با عکاسان تو اجرای برنامه گیرایی شریک شدن کرده باشند. بنکسی که نقاشی نامدار و داخل ذات حال ناشناس است، چهار نقاشی دیواری درون غزه کشیده است.

یمن العابدی عکاسی است که برنامه سرنوشت از بنکسی را هماهنگ و اجرا کرده است. او می گوید: «بنکسی ابد ما را غافلگیر می کند و ما هم خواستیم با برگزار کردن این نمایشگاه عکس، به او بگوییم ابد سپاسگزارم پناه هایش هستیم. من می خواهم این پیام تشکر بوسیله بنکسی برسد که با گردشگری جایگزین بوسیله صرفه جویی ما کمک کرده است.» نقاش اهل بریستول ماه گذشته سه قطعه از آثار خود را تو لندن حراج و ۲.۲ میلیون پوند درآمد آن را به بیمارستانی درون بیت لحم اهدا کرد.

ایوب علی که راننده تاکسی و از نمایشگاه عکس نقاشی های بنکسی در میدان المهد بازدید کرده، می گوید: «آثار او باعث شد چهره ای دیگر از جاذبه های گردشگری ولایت ما به دنیا شناسانده شود. بیت لحم زادگاه آستان مسیح و بیشتر یک آماج گردشگری زیارتی است. بی اندازه ها برای نظر کلیسای مهد به اینجا می آیند که باعث افتخار ماست اما نقاشی های بنکسی به همگی یادآور شد کرانه باختری جایی است که سه میلیون نفر از مردم فلسطین هم داخل آن زندگی می کنند.»

حدود ۳۰۰ نفر از نمایشگاه داخل میدان المهد بازدید کرده اند و از آنجا که عالمگیر کرونا آمار گردشگران را پایین آورده، بیشتر بازدیدکننده ها از افراد محلی بوده اند. به هر فرید که برای بازدید می آید، یک ماسک با طرحی از نقاشی های بنکسی اهدا می شود و آدم امیدوارند این نمایشگاه درون آینده نزدیک پس از مهار نسبی کرونا، مرحله دیگر گردشگران را به حضور در بیت لحم انگیزش و تشویق یواش.

مقدماتی نقاشی دیواری بنکسی حدود ۱۵ سال پیش در فلسطین کشیده و از آن زمان آثار هنری نقاش ناشناس انگلیسی بوسیله جاذبه های گردشگری کران غربی تحول شده اند. بنکسی یک هتل غم داخل بیت لحم دارد که به داشتن بدترین چشم انداز کامل هتل های دنیا شهره است و اتاق های تو آن فقط ۲۵ دقیقه در روز تلالو آفتاب دارند. این هتل نزدیک خرابه سجاف اسرائیل و فلسطین استراحت گرفته است.

شاید دوست داشته باشید:

دسته سرود تک نفره که اولین قطعه را برای شهدای ۱۷ شهریور خواند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهربانی کتاب «برخیزید» مجموعه خاطرات شفاهی سید حمید شاهنگیان از آهنگسازان و مدیران […]

شناساندن برگزیدگان نهمین جشنواره مد و شکل فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جشنواره بین المللی مد و شکل فجر، سال گذشته از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه […]

دارندگان نشان منصب یک هنری، هنرکارت دریافت می کنند

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از جعبه اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده با اطلاع دادن این خبر گفت: با توجه […]