نقشه کشی یک قلم ابتکاری به نام حاج قاسم سلیمانی

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، رعیت دوست درباره ضرورت استفاده از خلاقیت و نوآوری در مدل سازی آثار گرافیکی مذهبی و دینی بخاطر مخاطب امروزی گفت: طراحی آثار گرافیکی مذهبی از جمله پوستر، نشانه و دیوارنگاره نوعی ادای دین به قیمت های مذهبی و دینی ما بوسیله شمار می رود و مردم نیز از آنها استقبال می کنند. با بروز فن شناسی و مصرف هنرمندانِ طراح از نرم افزارهای طراحی، توان طراحی رفعت رفته و گرافیست ها نیز به تبع این روند، نسبت بوسیله قبل پیشرفت داشته اند. مردم بی قراری از مخاطب سطحی این آثار، فراتر رفته اند و می توان گفت که سواد بصری آنها نیز پیشرفت کرده است.

وی مداومت کرد: به همین دلیل تو کارهایم سعی می کنم همه جوانب را بسنجم و حساسیت هایی داخل کار به هزینه دهم تا درون طول اکران، مخاطبان اثری خلاق و ابتکاری مشاهده کنند.

رعیت مانوس که از سال ١٣٩٣ تا ١٣٩٨ از طراحان ساختمان طراحان انقلاب اسلامی بوده است، درباره طرح دیوارنگاره راسته ولیعصر (عج) که با وحی از یکی از جملات ماندگار سپهبد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقشه کشی شده است، گفت: این کار از سر ساختمانی طراحان انقلاب اسلامی پند داده شد. در این اثر از شیار نستعلیق مصرف کردم؛ البته ممکن است استادان خوشنویسی آن را خط نستعلیق ندانند اما این خط، نستعلیق معمولی نیست و بازطراحی شده از نستعلیق است که آن را با فرم جدیدی که حالت جلی و تیتری داشته باشد، نقشه کشی کردم.

وی در توضیح طراحی این شیار تصریح کرد: پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، به فکر طراحی این فونت افتادم و در کارهایی که با موضوع حاج قاسم موعظه داده می شد، سعی کردم این جنس تایپ را استفاده کنم و در همه آثارم، به ویژه دیوارنگاره های با موضوع شهادت حاج قاسم همچنین از آن نصیب بردم. «ما امت معصوم حسینیم» از سخنان حاج قاسم است که تو دیوارنگاره راسته ولیعصر (عج) به مناسبت ماه محرم استفاده شد.

این نقشه کش کبیر اظهار کرد: استودیو هفتاد به زودی این جنس تایپ را بوسیله معروفیت «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» درون قالب یک فونت کاربردی ارائه خواهد کرد.

وی که نشانه فیلم سینمایی «به نفس شام» را نیز نقشه کشی کرده است، درون مقدر شدن دیگری از گفتگو درباره معیارهای اجابت یک کار نقشه کشی بخاطر آثار سینمایی و نمایشی گفت: برای پذیرفتن سفارش، شخص تهیه کننده و کارگردان برایم مهم است و از قبل همچنین باید با موضوع فیلمنامه آشنایی داشته باشم و تلخیص ای از فیلمنامه یا تیزر فیلم را باید بخوانم و ببینم تا با حال و هوای حکم آشنا منحوس و روی پوستر و نشانه فقره کنم.

رعیت دوست درباره موانع موجود و ماندگی فقره طراحان گرافیک بیان کرد: از عموم محنت های امر طراحان گرافیک، نبود اعتماد کامل از سمت کارفرما، جلوگیری از ایده پردازی، فیلترها و خط قرمزهایی برای انجام فقره است. از مشکلات مبصر ما، وجود سفارش دهنده هایی است که بخشی با درنگ اسباب آشنایی دارند ولی مسوده بصری لازم را ندارند. کارفرمایانی که بخاطر تولید فقره خود نفقه می کنند، عموماً برای طراحی آماج خواه اقلام گرافیکی هزینه ای اندک در نظر می گیرند و نمی خواهند خرج بیشتری بخاطر یک فقره هنری که زمان و تکنیک و کارمایه صرف آن شده است، بپردازند.

وی درون تک تأثیر فضای مجازی و اینترنت در کار طراحان گرافیک همچنین گفت: عموماً داخل کارهای فرهنگی، قشر خاکستری را به عنوان مخاطب در دید می گرفتم و سعی می کردم سطحی از حکم را ارائه دهم که زیبنده درک بخاطر جمیع باشد اما اینک بوسیله واسطه فضای مجازی، سواد بصری و به تبع آن، بویایی و سطح ادعا مخاطب بالا رفته است و ایده های جدید طراحی را بوسیله نواخت درک می کنند و دیگر طرح های سطحی را نمی پسندند.

وی در فرجام تاکید کرد: فضای رمزی از این دیدن به مراتب کار ما را ابدار نم می درنگ. خلاقیت تو ایده و ارتکاب برای ما امری حساس و مهم نم از قبل می شود. برای مثال منِ طراح تا زندگی دارم برای «غدیر» و «محرم» کار می کنم و مسلماً تولید ١٠ کار متفاوت از یک موضوع متجاوز سخت خواهد بود که اگر طرح ریز در کارش خلاقیت بوسیله خرج ندهد، مطمئناً به بغرنج بر خواهد خورد.

شاید دوست داشته باشید:

دسته سرود تک نفره که اولین قطعه را برای شهدای ۱۷ شهریور خواند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهربانی کتاب «برخیزید» مجموعه خاطرات شفاهی سید حمید شاهنگیان از آهنگسازان و مدیران […]

شناساندن برگزیدگان نهمین جشنواره مد و شکل فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جشنواره بین المللی مد و شکل فجر، سال گذشته از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه […]

دارندگان نشان منصب یک هنری، هنرکارت دریافت می کنند

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از جعبه اعتباری هنر، سیدحسین سیدزاده با اطلاع دادن این خبر گفت: با توجه […]