عکس بوسیله مثابه هنر معاصر منتشر شد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، انتشارات صنف هنرمند کتاب «عکس به مثابه هنر معاصر» تصنیف خانم شارلوت کاتن (نویسنده و کیوریتور انگلیسی) را با ترجمه کیارنگ علایی داخل حد رقعی به شمارگان ۱۰۰۰ نسخه، ۱۸۴ صفحه و قیمت ۵۸ هزار تومان منتشر کرد.

تاریخچه «عکس به مثابه هنر معاصر» در ۱۸۴ صفحه، ۷ انفصال و ۱ ضمیمه رنگی بوسیله موضوعاتی چون: اصول زیبایی شناسی ددپن، داستان سرایی در عکاسی، چیدمان های میکس مدیا، دستکاری در طبیعت، رویکردهای برخاسته از هنر مفهومی، روایت های عمر خانوادگی تو عکس ها، کارکرد عکاسی فاین آرت تو دوران معاصر و تغییر موضع عکاسی از اوایل دهه ۱۹۷۰ به این روشنایی می پردازد.

کیارنگ علایی در اندکی از مبدا تاریخچه تصنیف است: «امروز عکاسی صرفاً داخل قامت نمادی برای بقا و یا روایت افرادی که داستان زندگی شأن، منحصر به بی نظیر است، پیکر علم نمی کند. امروز عکس ها تلاش می کنند برداشت ما را از زندگی تغییر دهند، آگاهی و دوست ما را از عکس بوسیله چالش بکشند، آن ها متجاوز از هر چیز مشابه فیلم های با آخر بازند، که تکلیف ما را با خود یکسره نمی کنند و جهان شأن، سرسختانه در ذهن ما دنباله و قوام می یابد. به اینها اضافه کنید روش های نوین ادخال عکس به هنر معاصر در قامت محصولی کنایه آمیز را که روایت های جدیدی را از این هنر می سازد.»

کیارنگ علایی، عکاس، نویسنده، مترجم و فیلمساز است و «عکس به مثابه هنر معاصر» هفدهمین کتاب منتشر شده اوست. عناوین برخی از کتاب های او بوسیله این شرح است: کلکسیون داستان های کوتاه «پیله درون یک خیابان یمین»، «شفا تو میان ما نفس می کشد» و «فطرت حی چند خانم» و مجموعه عکس های «یک شرجی آرام»، «جایی دورتر»، «پرده دوم اتفاق»، «حتی وقتی نمی دانیم»، «نیم تراوا» و «شرایط چهارم».

علایی برنده جوایز بین المللی متعددی از مهمانی های داکینوی رمانی، برنوی چک، ابنزه اتریش، اتحادیه فیلمسازان آماتور جهان، ملل اتریش، کومانوا مقدونیه، ویژن فنلاند و… است و سال گذشته به خاطر سعی ها و خدمات قابل توجهش درون حوزه عکاسی، نشان خدمت گرفتن کرد. مجموعه های او درون این سال ها درون فرانسه، آلمان و فنلاند بوسیله روی خرابه رفته اند.

شاید دوست داشته باشید:

راه یابی ۸۷۰ پی بوسیله مرحله نهایی داوری هنرهای تجسمی فجر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط اشتراکی سیزدهمین مهمانی هنرهای تجسمی فجر، کود انتخاب آثار تو مؤسسه هنرهای […]

بازگشایی تالار های هنری در شهرهای زرد و آبی | آخرین شرایط جشنواره ها

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه شب ۲۰ دی ماه تو […]

کانن R5 پرفروش ترین دوربین ماه پایانی سال ۲۰۲۰ شد

ASGHAASGHAASGHAمپOOOONOOOONOOOON کمرا (MapCamera)، یکی از خرده فروشی های برتر ژاپن تو مرزوبوم ی دوربین، بوسیله تازگی فهرست ۱۰ دوربین برتر […]